Aslan Burcunun Özellikleri

Aslan Burcunun Olumlu Özellikleri

Aslanlar Şefkatli, yardımsever ve ço sıcak kalplidirler. Yaratıcılık gerektiren işlere yatkırdırlar. Bu işlere heyecanla atılarak hiç durmadan çalışabilirler. Heyecanlı ve istekli olmak Aslan burcunun temel özelliklerinden biridir. Aslan Burcu olanlar sanat alanlarında, özellikle resim alanında başarılı olabilirler. Başarı onlar için kaçınılmaz bir sonuçtur. Hiç durmadan çalışarak, azimli bir şekilde hedeflerine ulaşırlar. Aslan Burcu erkekleri iş dünyasında da başarılı olabilirler. Ancak kendi işlerini kurmak isterler, herhangi bir işyerinde yönetici konumda çalıştıklarında da şirketi çok ileri hedeflere götürme özellikleri vardır.

Aslan Burcundan olanların sahip oldukları bir diğer özellik bilge kişilikleri ve açık sözlü oluşlarıdır. Aslan burcundan olanlar fikirlerini açıkça beyan etmekten çekinmezler. Bu konuda kimseden bir korkuları olmaz. Ancak bu özellikleri nedeniyle zaman zaman çevrelerinden tepki çekerler. Dedikleri çoğu zaman doğru olarak çıksa da açık sözlü oluşları başlarına çoğu zaman iş açar. Bilge kişilikleri nedeniyle hayata yukardan ve genel resmi görerek bakarlar. Kişilerle çekişmeleri olmaz, olayların genel gidişiyle ilgilenir ve sonuç zıkartırlar. Aslan Burcu vizyon sahibi bir burçtur.

Aslan Burcunun Olumsuz Özellikleri

Aslan Burcundan olanlar kendilerine fazla güvendikleri için çoğu zaman kendilerini beğenmiş olarak algılanırlar. Her zaman kendi doğru bildiklerini yaptıkları için zaman zaman hatalı davranışlarda bulunmaları da kaçınılmazdır. Ancak hatalarını çabuk telafi ederler ve başlarına gelenlerden ders almayı bilirler.

Aslan Burcundan olan bilge kişilikleri nedeniyle insanların yanlış yönlere gitmelerine razı olamazlar. Bu nedenle zaman zaman çevrelerindeki insanları kontrol etmeye, onlara sözlerini dinletmeye çalışırlar. Bu özellikleri de zaman zaman yanlış anlaşılır.

Aslan Burcundan olanlar çok idealisttirler. Bu nedenle doğru bildiklerinden asla ayrılmazlar. Bu özellikleri çevrelerindekilere çok kapalı, gelişmeye açık olmayan bir izlenim yaratabilir. Aslanları iyi değerlendirmeyenler onların dogmatik, kalıpçı düşündüklerini zannedebilirler.

Hiç yorum yok: