Rüyada Görmek: Aslan, Aşçı, Aşk, At, At Arabası, Ateş

Rüyada Aslan Görmek
Rüyada aslan saldırısına uğradığını görmek, düşmanlarınız tarafından yenileceksiniz demektir. Aslanla boğuşmak, başarı kazanmaya; aslan öldürmek, iş hayatındaki başarıya; aslana sırtını dayamak, kayıplara ve sıkıntıya; aslan tarafından takip edilmek, tuzağa düşürülmeye yorulur.

Rüyada Aşçı Görmek
Rüyada aşçı görmek bolluk, rahatlama ve mutluluğa yorulur. Ayrıca ani bir yolculuğu çıkmayı da belirtebilir. Seyyar aşçı görmek, durumunuzun değişeceğine veya taşınacağınıza; Aşçıyı yemek kazanı başında çalışırken görmek, evlenmek isteyenler için iyi bir evliliğe, hastalar için ise hastalığın ilerlemesine yorulur. Aşçıyı evde görmek, daha iyi bir eve taşınmaya işaret eder. Aşçı ile kavga etmek, dost ve komşular hakkında kötümser olmaya ve onlardan zarar göreceğinize işarettir.

Rüyada Aşk Görmek ve Aşık Olmak
Rüyada sevgilisi ile başka birisini görmek, kadın için, bir rakibi olduğuna, erkek içinse sevgilisinin kendisine çok sadık olduğuna yorulur. Aşık olduğunu görmek çok mutlu olacağınıza işaret eder. Bu rüya, beraber yaşadığınız insanlardan memnun olduğunuza işarettir.

Rüyada At Görmek
Rüyada at görmek, iyiye işarettir. Rüyada atı koşarken görmek iş hayatında yükselme, aşk hayatında mutluluk anlamına gelir. Ölü at görmek zarara ve yakın zamanda ölüme; bağlı at görmek konumunun ve gelirinin değişmemesine; at satmak kavgaya; at dövmek hapse girileceğine işarettir.

Rüyada At Arabası Görmek
Rüyada at arabasına bindiğinizi görmek, geçici bir hastalığa yakalanacağınız ancak çabuk iyileşeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Ateş Görmek
Rüyada ateşinizin yükseldiğini görmek, hayatın güzellikleri varken sizin gereksiz işlerle uğraştığınıza yorulur. Başından ateş çıkarken görmek,önemli bir hastalık geçirmeye, evden ateş çıkarken görmek ise, işte başarıya yorulur. Ateşin sönmesi, evden yaşlı bir büyüğün vefatına; evin yanması haksız bir zenginliğe ve servete kavuşmaya; ateş içinde olmak, önemli birilerini korkutmaya; ateş söndürmek, iyiliğe; sobada veya ocakta ateş görmek ise çocuk sahibi olmaya; ateşte et pişirmek dedikoduya; ateşte tencere kaynatmak, maddi konularda düzelme yaşanmasına işarettir.

Rüyada Görmek: Asker, Armut, Arpa, Asansör, Asılmak

Rüyada Armut Görmek
Rüyada armut görmek neşeli ve keyifli olacağınız anlamına gelir. Mevsimsiz armut yediğinizi gördüyseniz, bir haram kazanç sağlayabilir ya da hastalığa yakalanabilirsiniz. Rüyada armut satın almak ertelenecek bir yolculuğa; ham armut,sıkıntıya işarettir.Armudu ağaçta görmek ise, başarılı olacağınız şeklinde yorumlanır. Ağır hasta birinin rüyasında armut ağacı görmesi, öleceğine yorulur. Armut satmak ise, zorluklarla karşılaşılacak demektir.

Rüyada Arpa Görmek
Rüyada arpa yemek dostlarınızla kavga edeceğinize; arpa ekmeği yemek zenginliğe; arpa tarlası görmek, şansa ve bolluğa; yaş arpa, kazanca; arpa biçmek, hacca gitmeye yorumlanır.

Rüyada Asansör Görmek
Rüyada asansör görmek birden yükseleceğinize ve rahatlığa kavuşacağınıza işarettir.

Rüyada Asılmak
Rüyada asılmak sizden üst seviyedeki birinin size yardım etmesi veya sizin bir başkasına yardım ederek önemli bir sorundan kurtulmak anlamına gelir.

Rüyada Asker Görmek
Rüyada asker olmak, zorluklara karşı savaşarak başarıya ve zenginliğe ulaşacaksınız demektir. Silahsız bir asker görmek, iyi sandoğınız birisinin size kötülüğünün dokunacağına yorulur.

Rüyada Görmek: Araba, Aramak, Arı, Arkadaş, Armağan

Rüyada Araba Görmek
Rüyada arabaya binmek işlerinizin iyiye gideceğine işarettir. Dolmuş yapan arabaya binmek, kazançlı olacak ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza yorulur. Kaza yapmış araba başarı ve mevki sahibi olmaya; uçurumdan yuvarlanmış araba, itibarınızın kısa süreli olacağına; araba altında kalmak, zenginliğe ya da bir mirasa; arabanın peşinden koşmak, uzun sürecek bir işsizlik dönemine işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Aramak
Eğer rüyada aranan şey bulunursa, geçmişte kaybedilenlere yeniden kavuşmaya, bulunamazsa sıkıntıların süreceğine yorulur. Birisinin sizi aradığını görmek, üzüntü anlamına gelir.

Rüyada Arı Görmek
Rüyada arı görmek, bolluk, başarı ve mutluluğun habercisidir. İş, okul ve aşk hayatınızda birçok başarıya ve mutluluğa imza atacağınızın habercisidir. Rüyada arının soktuğunu görmek, bir arkadaşınız sizi hayal kırıklığına uğratacak demektir. Arı yakalamak, isteklerinizin gerçekleşmesi; arı öldürmek, beklenmeyen bir haber; arı topluluğu bir sırrın açıklanması anlamlarına gelir. Çiçekler üzerinde arı görmek ise yakın bir dostunuzun habersiz ziyareti anlamına gelir.

Rüyada Arkadaş Görmek
Rüyada arkadaş görmek iş hayatında başarı ve iyi şansa yorulur. Arkadaşınızın mutlu olduğunu gördüyseniz, bu sizinde mutlu olacağınız şeklinde yorumlanır. Arkadaşla kavga ettiğini görmek, birisine anlattığınız sırrınızın herkesin ağzına düşeceğine işarettir. Arkadaşınızı hasta ya da üzüntülü şekilde gördüyseniz, ondan kötü bir haber alacaksınız demektir.

Rüyada Armağan Görmek
Rüyada hediye pakediyle armağan görmek arkadaş veya sevgili bulmak anlamına gelir. Rüyada armağan vermek, verilen kişinin değerine göre iyi veya kötü bir haber alınacağına; armağan almak, evli olanların çocuk sahibi olmalarına, bekar olanların evlenmesine tabir edilir.

Rüyada Görmek: Anahtar, Anestezi, Anlaşma, Anne, Antika Eşya

Rüyada Anahtar Görmek

Rüyada anahtar kaybettiğini görmek, erkekler için, ev ya da değişikliğine, kadınlar için, evliliğinde sorunlara yorulur.

Rüyada anahtar bulmak iyi bir gelecek sağlayacak bir işe başlanacağına işaret olarak kabul edilir.

Rüyada anahtarla kapı açmak, karşılaşılan sorunların çözümünün göründüğünden daha kolay olduğuna işarettir.

Rüyada kırık anahtar görmek,çevrenizde arkanızdan konuşan kişilerin varlığına yorumlanır.

Rüyada Anahtarınızın çalındığını görmek,işlerinize gereken önemi vermemenizden dolayı çok zor durumlara düşeceğinize yorulur.

Rüyada Anestezi Görmek
Rüyada kendinizi anestezi yaparken görmek, yakınlarınızdan birinin iyi sağlık haberlerini alacağınıza, zor durumdakilerin yardımına koşacağınıza işarettir.

Rüyada Anlaşma Yapmak
Rüyada kendinizi birisiyle anlaşma yaparken görmek, ticari işlerinizde büyük zarara uğrayacağınız ve bazı mal kayıpları yaşayacağınız anlamına gelir. Rüyada anlaşmazlık ise, yapılan iyilikleri sürekli hatırlatmaktan vazgeçmeniz gerektiğine işarettir.

Rüyada Anne Görmek
Rüyada bir kişinin kendi annesini görmesi, iyi ve kazançlı günleri belirtir. Rüyada kişinin annesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya işarettir. Rüyada anne ile darılmak ya da kavga etmek ise, başarısızlık, mutsuzluk ve maddi açıdan kayba işarettir.

Rüyada Antika Eşya Görmek
Sevdiklerinizle birlikte uzun, sağlıklı ve mutlu bir yaşam süreceksiniz anlamına gelir. Rüyada antika satın almak ise, uzun süreli bir sıkıntıya gireceğiniz şeklinde yorumlanır.

Rüyada Apartman ya da Apartman Dairesi Görmek
Rüyada apartman görmek aile içinde bazı tartışmalar olabileceğine işaret eder. Ancak bu tartışmalar çok uzun sürmeyecek, mutlu bir şekilde sonuçlanacaktır.

Rüyada Görmek: Alev, Alışveriş, Altın, Ambulans, Ameliyat, Amerika

Rüyada Alev Görmek: Tabiri
Rüyada harlı alev görmek, ilk başta iyi gitmeyen bir işin zamanla düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması, bir ameliyata işarettir. Yangın alevi, iyi bir haber alınacağı anlamına gelir.

Rüyada Alışveriş Yapmak: Tabiri
Kazançlı bir döneme girildiğini belirtir.

Rüyada Altın Görmek: Tabiri
Rüyada altın görmek çeşitli şekillerde yorumlanır. Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi açıdan ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir. Cumhuriyet altını ya da Reşat altını görmek, dedikodu demektir. Rüyada altınları yığılı bir şekilde gören kimse, yakından tanıdığı birisiyle ilgili bir sırrı öğrenir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa hayırlı bir evlilik yapar. Kendisini bir erkekten altın, para ya da ziynet eşyası alırken gören bir kadın, gizli bir ilişkiye girecek demektir. Ama bu durum en sonunda duyulacak ve aile çevresinde tatsızlığa yol açacaktır.

Rüyada Ambulans Görmek: Tabiri
Yakalandığınız bir hastalıktan çok çabuk kurtulacağınızın işaretidir.

Rüyada Ameliyat Görmek: Tabiri
Rüyada ameliyat olduğunu gören kişinin sağlığı uzun zaman bozulmayacak anlamına gelir.

Rüyada Amerika Görmek: Tabiri
İşinizde çok başarılı olup, birden yüksek mevkilere çıkacaksınız. Fakat bu başarı, birçok kişinin sizi kıskanmasına ve size düşman olmasına neden olacak. Hakkınızda olmayacak dedikodular uydurulacaktır.

Rüyada Görmek: Akrep, Aktör, Alabalık, Alarm, Albüm

Rüyada Akrep Görmek

Rüyada akrep görmek, kötü biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir.

Rüyada akrep öldürmek bir sıkıntıdan, şiddetli bir beladan kurtulunacağına yorumlanır.

Evde akrep olması, hilekar biri tarafından aldatılmaya işarettir.

Rüyada akrep sokması, bir ölüm haberi veya tehlikeye işarettir.

Rüyada akrep sokması düşmandan zarar görüleceğine; elbisesinde akrep görmek çoluk çocuğundan zarar göreceğine; başka birşeyi halde akrep sanmak, dost olan birini düşman zannetmeye; akrep tutup karşı cinsten birinin üzerine koymak onunla ilişki kurmaya işarettir.

Rüyada Aktör Görmek
Rüyada film veya tiyatro aktörü görmek mutluluk habercisidir, kendisinin veya yakınının devlet veya bir kurumdan herhangi bir kazanç elde edeceğine işarettir. Birine aşıksanız, onunla mutlu bir beraberliğiniz olacak demektir. Eğer gördüğünüz oyuncu yaşamıyorsa, bir takım zorluklarla karşılaşacaksınız anlamına gelir.

Rüyada Alabalık Görmek
Rüyada alabalık ile ilgili herhangi bir şey görmek, hiç beklemediğiniz bir anda ortaya çıkan maddi veya manevi kazançları belirtir.

Rüyada Alarm Görmek
Rüyada alarm çaldığını duymak, içinizde bazı gizli korkuların varolduğunun işaretidir. Seyahat ederken dikkatli olun ve özel hayatınızdan kimseye bahsetmeyin.

Rüyada Albüm Görmek
Bir fotoğraf albümüne fotoğraf taktığını gören kimse geçmişten aldığı ders sayesinde daha dikkatli davranacak anlamına gelir. İçi fotoğraflarla dolu bir albüm görmek geçmişte kalan ama tekrar alevlenebilecek bir aşk ya da ilişki olarak yorumlanır.

Rüyada Görmek: Akarsu, Akasya, Akıl Hastanesi, Akraba, Akik

Rüyada Akar Çeşme Görmek
Güzel günlerin boşa geçirildiğine, karşımıza çıkan fırsatların kaçırıldığına işarettir.

Rüyada Akarsu Görmek
Herhangi bir su akıntısı görmek, çok bol maddi kazanç anlamına gelir.

Rüyada Akasya Görmek
Rüyada akasya görmek iyi ve mutlu bir haber alınacağına işarettir.

Rüyada Akıl Hastanesi Görmek
Rüyada akıl hastanesi görmek hayat koşullarınızın kötüleşeceği anlamına gelir.

Rüyada Akik Görmek
Sağlıklı, zengin ve uzun bir hayatın sizi beklediğinin işaretidir.

Rüyada Akordiyon Çalmak veya Dinlemek
Rüyada müziği dinlemek, yakında mutlu günlerin geleceği anlamına gelir. Akordeon çalmak hoşlandığınız kimsenin sevgisini kazanacağınızın işaretidir. Fakat bu kişi, bazı olaylardan sonra size aşık olacak demektir.


Rüyada Akraba Görmek
Yakında kötü bir haber alacaksınız demektir. Hastalığınızdan dolayı işlerinizin bozulacağı, bu durumundan sağlığınızın etkileneceği anlamına gelir.

Rüyada Görmek: Ahır, Ahiret, Ahşap, Ahtapot, Aile

Rüyada Ahır Görmek
Rüyada boş bir ahır görmek, mal kaybına, yoksulluğa ve sıkıntıya ; buğday gibi ürünler ve birçok sağlıklı hayvanla dolu ahırsa bolluğun işareti sayılır.

Rüyada Ahireti Görmek
Rüyada ahrete gitmek, uzun ve yararlı sonuçlar getirecek bir yolculuğu işaret eder. Ahrette bulunmak, emeklerinin karşılığını alacağını büyük bir iyilik ve mutluluğa kavuşulacağını belirtir. Ahretten kovulmak, mal, bazen de can kaybına yorulur. Rüyada kendini ahrette görmek, dileklerinizin gerçekleşmesine işarettir. Ahiret hayatını seyretmek, ailece mutlu ve uzun bir yaşam sürmeye yorumlanır.

Rüyada Ahşap Görmek
Rüyada ahşap bir ev görmek,eğer ev yeni ise hayırlı bir evliliğe, eski ise bir hastalığın daha kötüye gideceğine yorulur.

Rüyada Ahtapot Görmek
Rüyada ahtapot görmek, birden fazla işe girişileceği ve bu işlerden bazılarından başarılar elde edileceğini işaret eder.

Rüyada Aile Görmek
Rüyasında ailesiyle birlikte oturduğunu gören kimse güçlenerek yüksek bir makama çıkılacağına yorumlanır. Aile karanlık bir yerde oturuyorsa, iş ve parayla ilgili sorunların halledilmesi için zaman ve çaba harcamakgereklidir. Aile aydınlık bir yerdeyse, güçlü bir destek, başarılı bir girişim için yeterli olacak şeklinde yorumlanır.

Rüyada Görmek: Ağaç, Ağda, Ağız, Ağlamak, Ağrı

Rüyada Ağaç Görmek: Tabiri
Rüyada meyve ağacı görmek, isteklerin olacağına ve maddi kazanca işarettir.

Rüyada yapraksız ve kuru bir ağaç görmek yoksulluk, rüyada bol yapraklı ağaç görmek ise sağlık ve mutluluğu işaret eder. Rüyada ağaç dalı görmek kısa bir süre için sorunların çözüleceğine, fakat tekrar başlayacağına işarettir.


Rüyada Ağaç Sakızı Görmek: Tabiri

Rüyada ağaç sakızı görmek birinin şımarıklığı ve dengesiz hareketleri yüzünden sıkıntıya düşeceğinize yorumlanır.

Rüyada Ağda Görmek: Tabiri

Rüyada ağda görmek ya da kullanmak, endişelerinizin geçeceğine ve mutluluğun geleceğine yorumlanır.


Rüyada Ağız Görmek: Tabiri

Rüyada ağzın kapalı olduğunu görmek, ağzı bozuk olan bir kimse demektir.

Rüyada ağız kenarı görmek, karşılaşabileceğiniz tehlikelerden kurtulacağınız anlamına gelir.

Rüyada Ağlamak: Tabiri

Rüyada ağlamak gördüğünüzün tam tersi olarak sevineceğinizin işaretidir.

Rüyada Ağrı Görmek: Tabiri

Rüyada ağrı çekerken görmek Sevgiliniz sizi hayal kırıklığına uğratıp kalbinizi kırabileceğinin işaretidir. Hayatınıza kendi çıkarları için sizi kullanmak isteyen birileri girebilir. Rüyada ağrı çekerken görmek aynı zamanda önemsiz bir hastalığa yakalanacağınız anlamına gelir.

Rüyada Görmek: Ad, Adil, Ağabey, Adres, Af, Ağ

Rüyada Adınızı Duymak: Tabiri
Rüyada adınızı duymak veya adınızla çağrılmak, sizi sevindirecek güzel bir haberin işareti olarak yorumlanır. Rüyada isminizin seslenildiğini görmek tanıdıklarızın arasında daha çok sevilip sayılacağınıza yorulur.

Rüyada Adi Görmek: Tabiri
Kendinizi adi bir insan olarak görmek iş, aile ve okul hayatınıza düzen vermeniz gerektiğine işarettir.

Rüyada Adil: Tabiri
Rüyada adil davranıldığını, adaletin sağlandığını görmek çekilen sıkıntıların karşılığının alınacağına, başarının sizinle birlikte olacağına yorulur.

Rüyada Adliye Binası Görmek: Tabiri
Rüyada adliye binası görmek işlerinizin bozulacağı ve sıkıntıya düşeceğinizi belirtir. Adliyede hakim görmek yüksek konumlara gelerek saygınlığınızın artacağını belirtir.


Rüyada Adres Almak veya Vermek: Tabiri
Adres almak veya vermek: Akraba, iş arkadaşları ve samimi dostlarınızı ziyaret edeceğiniz, onlarla iyi ilişkiler kuracağınız anlamına gelir.


Rüyada Af Görmek: Tabiri
Rüyanızda birini affettiğinizi görmek, işlediğiniz sevaplardan dolayı Tanrının sevgisini kazandığınıza işarettir. Rüyada af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntü anlamına gelir.


Rüyada Ağ: Tabiri
Rüyada ağ görmek sizi sıkacak bazı sorun ve sahtekarlıkla karşı karşıya kalacaksınız anlamına gelir.

Rüyada Ağabey (Abi) Görmek: Tabiri
Rüyada ağabeyinizi görmek ya da bir ağabey görmek hiçbir yardıma gereksinim duymadan yaşayacağınıza ve maddi sıkıntı çekmeyeceğinize yorumlanır.

Rüyada Görmek: Ada, Ada Soğanı, Adalet, Adam, Adem Peygamber

Rüyada Ada Görmek: Tabiri
Yeşil ada hayırlı nimete, insanların yaşadığı ada huzurlu ve sonu güzel olan hayata, kayalıklarla kaplı ada yalnızlığa ve üzünteye işaret eder. Bekarlar için güzel bir aşk yaşayacağına yorulur. Evliler için ise evlilik hayatında maddi veya manevi sıkıntıya yorumlanır. Orta yaşlılar için, iş değiştirmeyi de işaret edebilir.

Adada gezinti yapmak, çok istediği bir işin gerçekleşmeyeceğini gösterir. Adada fırtınaya yakalandığını görmek, üzüntü ve acı yaşanacağını belirtir. Adada yanardağ görmek, yakınınızdaki bir kişiden kötülük göreceğinize işarettir. Rüyada bir adanın batması ise, bir kız çocuğunuz olacağına yorumlanır.

Rüyada Ada Soğanı Görmek: Tabiri
Rüyada ada soğanı kötü olarak anılan bir adam olarak tabir edilir. Rüyasında elinde bu soğan olduğunu gören kimse, kendisinin kötü anılmasına neden olacak bir iş yapmayı planlayacaktır.


Rüyada Adalet Görmek: Tabiri
Rüyada adalet, adaletli davranış, mahkeme, hakim görmek davranışlarınıza dikkat etmeniz gerektiğine yorumlanır. Bazı karışık olaylarla karşılaşabilir, insanların önünde ve toplum haytınızda zor durumda kalabilirsiniz.


Rüyada Adam Görmek: Tabiri
Rüyada tanımadığınız bir adam ile konuşma, yeni ve güçlü bir arkadaşlığın kurulacağını gösterir. Rüyada bir adamla kavga etmek, ev içinde sıkıntıyı; rüyada adam öldürmek, eski bir düşmanlığın yeniden ortaya çıkmasını veya bir dedikodu yüzünden sıkıntıya düşmeyi belirtir.

Rüyada bir adama yiyecek ikram etmek, geçici bir sağlık sorununa, rüyada adamdan bir şey almak ya da istemek, ciddi bir hastalığa, rüyada birisine iyilik etmek, yakın çevrede bir sıkıntıya işaret olarak yorumlanır. Rüyada bir adama para vermek, dedikoduyu, para almak, çok büyük miktarda para kazanılacağını belirtir. Adama hakaret, size yöneltilen suçlamalardan kurtulacağınız anlamına gelir.


Rüyada Adem Peygamberi Görmek: Tabiri
Rüyada Adem peygamberi ya da kutsal bir kişiyi görmek, pekçok isteğinizin gerçekleşeceğine işaret eder. Adem peygamber dünyada ilk defa rüya gören ve yorumlayan kişi olduğu için; tabir ilminde başarılı olmaya, Hacca gitmeye, uzak yerlere yolculuğa çıkmaya işaret eder.

Rüyada Görmek: Açgözlülük, Açılış Töreni, Açlık, Açma Yemek, Adaçayı

Rüyada Açgözlülük Yapmak: Tabiri
Rüyada açgözlülük yaptığını görmek, sizi sıkan sorunlarınızdan bir süre daha kurtulamayacağınız şeklinde yorumlanır.

Rüyada Açılış Töreni Görmek: Tabiri
Rüyada bir açılış töreninde bulunmak veya bir açılışa davet edilmek mutlu bir habere işarettir. Bir yerin açılışını yapmak, insanların yararına olan bir işin, güzel günlerin kısa sürede geleceğine yorumlanır.


Rüyada Açlık Görmek: Tabiri
Rüyada açlık çekmek, maddi konularda kazanç sağlayacağınıza yorumlanır. Bir çocuğu, Bir dilenciyi ya da bir hayvanı doyurduğunu görmek ise hayırlı bir iş yaparak, manevi kazanç sağlanacağına işaret eder.


Rüyada Açma Yemek: Tabiri
Rüyada açma yediğini görmek, bir fakiri düşüneceğiniz konusundaki vaadinizi gerçekleştirmeniz gerektiğine yorumlanır. Adaklarınızı, sözlerinizi yerine getirmek konusunda dikkat etmeniz gerektiği manasına da gelir.


Rüyada Adaçayı Görmek: Tabiri
Rüyada, ada çayı görmek ya da toplamak, ada çayı içtiğini görmek, dışarıdan biri tarafından ev ortamınızdaki huzurun bozulacağına işarettir.

Rüyada Görmek: Acı Çekmek, Acı Yemek, Acıkmak, Acımak, Acuze

Rüyada Acı Çekmek: Tabiri
Başında ya da ücudunun herhangi bir yerinde bir ağrı veya acı bulunduğu şeklinde bir rüya görmek, özel meselelerini başkalarına anlatmaması ve bazı şeyleri kendisine saklamayı öğrenmesi gerektiğine işarettir. Bir yerinizi acıttığınızı görmeniz dostlarınızın sizi üzecek davranış ve sözleriyle karşılaşacağınızı gösterir. Ellerde acı hissetmek ise bolluk olarak yorumlanır.


Rüyada Diş ağrısı: Rüyada diş ağrıması yakında mutlu bir haber alacağınıza yorumlanır.

Rüyada Acı Şeyler Yemek: Tabiri
Rüyada acı bir şey yemek, sevindirici bir haber alacaksınız demektir.

Rüyada Acıkmak: Tabiri
Rüyada acıkmak ve doyuncaya kadar yemek sıkıntılardan, hastalıklardan kurtulmaya ve bolluğa işarettir. Rüyada açlık çekmek, maddi konularda kazanç sağlanacağını ve zengin olunacağını gösterir. Rüyada bir çocuğu, dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak ise hayırlı bir iş yaparak, manevi kazanç sağlanacağının işaretidir.


Rüyada Acımak: Tabiri
Kimse rüyada birisine acıyor ve ona yardım ediyorsa, sıkıntılı bir yaşam geçirmemek için biraz daha disiplinli ve düzenli çalışmalıdır.


Rüyada Acuze Görmek: Tabiri
Rüyada acuze, yaşlı ve çirkin bir kadın görmek, evlilik hayatında sıkıntıyı ya da işlerinizin ters gitmesini ve üzüntülü anlar yaşayacağınızı ifade eder.

Rüyada Görmek: Abajur, Abanoz, Abdest Almak, Abı-Hayat Suyu, Abla

Rüyada Abajur Görmek: Tabiri
Rüyada abajur veya abajur ile ilgili bir şey görmek, yakın gelecekte bir işten maddi bir kazanç sağlanacağını gösterir. Yararlı bir işe başlamaya, geliri önceden belli olan işlere yorulur. Daha sonra karşınıza çıkabilecek bir işten yüksek bir kazanç sağlamak olarak yorumlanır.


Rüyada Abanoz Görmek: Tabiri
Rüyada abanozdan yapılmış bir eşya görmek, iyi olmayan sonuçlarla karşılaşmaya yorulur. Bazı uzmanlara göre rüyada abanoz görmeyi güçlü ve inatçı biriyle karşılaşma olacağına yorarlar. Abanoz ağacını erkek görürse neşeli, zengin bir kadınla; kadın görürse katı kalpli, zengin bir erkekle tanışacağına ve belki de evleneceğine işarettir.


Rüyada Abdest Almak Görmek: Tabiri
Rüyada abdest almak ferahlamaya işaret eder. İleri gelen kimselerin yanında ihtiyaçların karşılanmasına yorulur. Temiz bir su ile abdest alınıyorsa amacına kavuşur. Eğer abdest tamamlamazsa amacına kavuşamaz. Soğuk bir mahzende abdest alan çalınan eşyasını bulur. Abdest alıp namaz kıldığını gören kişi üzüntü ve kederden kurtulur. Tüccar olan kimsenin rüyada abdestin namaz kıldığını görmesi, sermayesi olmadan mal kazanacağına işaret eder. Rüyada abdestin bozulması ise, bir dönemliğine olsa da geçici bazı sıkıntılar yaşanacağını, ama bunların uzun sürmeyeceğini gösterir.


Rüyada Ab-ı Hayat Suyu Görmek: Tabiri
Rüyada Ab-ı Hayat Suyundan içmek, hastalıklarınıza ve dertlerinize çare bulacağınız anlamına gelir. Ab-ı hayat suyundan içmek yaşadığınız sürece zorluk, üzüntü, hastalık ve dertlerden kurtulanacağınıza yorumlanır.


Rüyada Abla Görmek: Tabiri
Rüyada ablanızı veya ablanızın olduğunu görmek, şu andaki işte ya da ilerde yapacağınız bir işte karşılaştığınız zorluklar karşısında itibarlı birisi tarafından kollanıp yardım göreceğiniz anlamına gelir. Rüyada kendi ablasını görmek, yakında iyi bir haber almak olarak yorumlanır. Bekarlara evlenebileceğini belirtir. Ablanızı veya ablanızın olduğunu görmeniz, bütün işlerinizde koruma göreceğinize ve ömrünüzün uzun olacağına işarettir.

Tarot Falına Nasıl Bakılır

Tarot kartlarına başvurduğunuz anlarda çoğu zaman bir sorunla karşı karşıyasınız demektir. Hayatta size acı veren birşey olabilir bu. Bu sorunun nereden kaynaklandığını ve snasıl çözüleceğini öğrenmek istersiniz. Bunu yapmak için durumunuzla ilgil bir soru belirlemeniz gerekir.

Yapmanız gereken ilk şey bu duruma doğrudan açık bir şekilde yaklaşmaktır. Olayın içindeki tüm etkili kişileri ya da dolaylı olarak etki edebilecek kişileri ve durumları belirlemeli ve bunları hesaba katmalısınız.

Tarot Kartları Sizin Yerinize Seçim Yapamaz

Örnek olarak şu iki soruyu inceleyelim:

Babami bir kendi evimde mi bakmalı yoksa bir yaşlılar evine mi yerleştirmeliyim?

Babamin mutlu olacağı en iyi koşullarda yaşamasına karar verebilmek için neleri bilmem gerekir?

Soruyu birinci şekilde sorarsanız sorunun yanıtının sorumluluğunu tarot kartlarına bırakmış olursunuz. İkinci soru şeklinde ise sorumluluk soruyu soran kişiye aittir. Kartlardan bir şekilde bu konuda bilgi istemektedir.

Birinci soru tarzı sorumluluğu üzerimizden kaldırdığı için cazip gözükebilir. Ancak şunu bilmeliyiz ki tarot kartları bizim için seçim yapamaz. Sorumluluktan kaçmamalı ve soruları bizim tercih yapacağımız şekilde seçmeliyiz. Sorumluluktan kaçan şu tip sorulardan uzak durmamız gerekir:

Yanıtı Evet ya da Hayır olacak sorular

Bu ay dietimi en iyi şekilde uygulayabilecek miyim ?

İş bulabilecek miyim?

Hazır mıyım?

"Yapmalı mıyım" sorusunu içerenler

Üniversiteye gitmeli miyim?

Yalçın'la beraber olmalı mıyım?

Yalnızca zamanla ilgili olan sorular

Yalçın bana ne zaman evlenme teklif edecek?

Yeni bir arabayı ne zaman alabileceğim?

Maaşıma ne zaman zam alacağım?

Tüm bunların yerine Tarot kartlarına soracaklarımızı şu şekilde sormamız gerekir:

... neden böyle olmuştur ?

... yi anlamak icin bilgi verir misin ?

... nin anlamı nedir ?

... nin amacı nedir ?

... olayının sebepleri nedir?

... yı tamamlayabilmek icin nasıl hareket etmeli?

... konusundaki şansımı nasıl arttırabilirim ?

Daha Fazlası İçin

Erkek ve KIz İsimleri Adları

İsminizin anlamını mı merak ediyorsunuz? Yni doğan çocuğunuza isim mi arıyorsunuz? A'dan Z'ye Erkek v kız isimleri bu linklerde:

A Harfiyle Başlayan İsimler
B Harfiyle Başlayan İsimler
C Harfiyle Başlayan İsimler
Ç Harfiyle Başlayan İsimler
D Harfiyle Başlayan İsimler
E Harfiyle Başlayan İsimler
F Harfiyle Başlayan İsimler
G Harfiyle Başlayan İsimler
H Harfiyle Başlayan İsimler
I Harfiyle Başlayan İsimler
İ Harfiyle Başlayan İsimler
J Harfiyle Başlayan İsimler
K Harfiyle Başlayan İsimler
L Harfiyle Başlayan İsimler
M Harfiyle Başlayan İsimler
N Harfiyle Başlayan İsimler
O Harfiyle Başlayan İsimler
Ö Harfiyle Başlayan İsimler
P Harfiyle Başlayan İsimler
R Harfiyle Başlayan İsimler
S Harfiyle Başlayan İsimler
Ş Harfiyle Başlayan İsimler
T Harfiyle Başlayan İsimler
U Harfiyle Başlayan İsimler
Ü Harfiyle Başlayan İsimler
V Harfiyle Başlayan İsimler
Y Harfiyle Başlayan İsimler
Z Harfiyle Başlayan İsimler

Yükselen Burç Nedir

Astrolojide kişilikler doğdunuzun tarih ve saat ile mekanın birleşiminden oluşan bir hesaplama yöntemi kullanılarak ortaya çıkarılır. Doğdunuz tarih açısından hangi burçta olduğunuz bunun ilk parçasıdır. Her 30'ar günlük dilimlerde değişen burçlardan birsindesiniz. Ama sadece bu kişilik özelliklerinizi tümüyle ortaya çıkarmaz.

Doğum tarihiniz gün olarak sizi bir burcun kapsamı içine sokmaktadır. Ancak doğdunuz saat ve doğdunuz yerin o saatteki gökyüzüne göre konumu yükselen burcunuzu belirler. Yükselen burç çoğu zaman kişiliğinizde ve karakterinizde burcunuz kadar etkilidir. Burcunuza uymayan pekçok özelliklere sahipseniz bu yükselen burcunuzdan kaynaklanmaktadır.

Yükselen burcun hesaplanmasında doğum yeri, doğum günü, doğum yılı ve doğum saatinden oluşan bir hesaplama tablosu kullanılır. Doğum yerinizin bugünkü konumuyla doğdunuz andaki konumu ve burçlara karşı koordinatları farklıdır. Ayrıca gün içindeki saatlerde de doğum yerinizin koordinatları devamlı değişmektedir. İşte tüm bunların bir araya getirilmesiyle yükselen burç ortaya çıkarılır.

Çoğu insan burcuna taban tabana zıt bir başka burcun özelliklerini taşımaktadır. İşte bu özellikler yükselen burcunuzdan ortaya çıkar. Örneğin Aslan burcunda olan ve kararlığıyla tanınan birinin yükselen burcu İkizler ise zaman zaman kararsız tavırlar sergileyebilir.

Yükselen burcunuzu ilgili hesaplama yöntemlerini kullanarak ortaya çıkardığınızda kendi kişiliğinizi daha yakından tanımış olacak, bazı anlam vermemediğiniz özelliklerinizin nedenini keşfetmiş olacaksınız.

Aslan Burcunun Özellikleri

Aslan Burcunun Olumlu Özellikleri

Aslanlar Şefkatli, yardımsever ve ço sıcak kalplidirler. Yaratıcılık gerektiren işlere yatkırdırlar. Bu işlere heyecanla atılarak hiç durmadan çalışabilirler. Heyecanlı ve istekli olmak Aslan burcunun temel özelliklerinden biridir. Aslan Burcu olanlar sanat alanlarında, özellikle resim alanında başarılı olabilirler. Başarı onlar için kaçınılmaz bir sonuçtur. Hiç durmadan çalışarak, azimli bir şekilde hedeflerine ulaşırlar. Aslan Burcu erkekleri iş dünyasında da başarılı olabilirler. Ancak kendi işlerini kurmak isterler, herhangi bir işyerinde yönetici konumda çalıştıklarında da şirketi çok ileri hedeflere götürme özellikleri vardır.

Aslan Burcundan olanların sahip oldukları bir diğer özellik bilge kişilikleri ve açık sözlü oluşlarıdır. Aslan burcundan olanlar fikirlerini açıkça beyan etmekten çekinmezler. Bu konuda kimseden bir korkuları olmaz. Ancak bu özellikleri nedeniyle zaman zaman çevrelerinden tepki çekerler. Dedikleri çoğu zaman doğru olarak çıksa da açık sözlü oluşları başlarına çoğu zaman iş açar. Bilge kişilikleri nedeniyle hayata yukardan ve genel resmi görerek bakarlar. Kişilerle çekişmeleri olmaz, olayların genel gidişiyle ilgilenir ve sonuç zıkartırlar. Aslan Burcu vizyon sahibi bir burçtur.

Aslan Burcunun Olumsuz Özellikleri

Aslan Burcundan olanlar kendilerine fazla güvendikleri için çoğu zaman kendilerini beğenmiş olarak algılanırlar. Her zaman kendi doğru bildiklerini yaptıkları için zaman zaman hatalı davranışlarda bulunmaları da kaçınılmazdır. Ancak hatalarını çabuk telafi ederler ve başlarına gelenlerden ders almayı bilirler.

Aslan Burcundan olan bilge kişilikleri nedeniyle insanların yanlış yönlere gitmelerine razı olamazlar. Bu nedenle zaman zaman çevrelerindeki insanları kontrol etmeye, onlara sözlerini dinletmeye çalışırlar. Bu özellikleri de zaman zaman yanlış anlaşılır.

Aslan Burcundan olanlar çok idealisttirler. Bu nedenle doğru bildiklerinden asla ayrılmazlar. Bu özellikleri çevrelerindekilere çok kapalı, gelişmeye açık olmayan bir izlenim yaratabilir. Aslanları iyi değerlendirmeyenler onların dogmatik, kalıpçı düşündüklerini zannedebilirler.

Erkek İsimleri: Z Harfi

Zafer isminin anlamı: Savaş ve çaba sonucu elde edilen başarı
Zahit isminin anlamı: Sakınan, dinine bağlı
Zekai isminin anlamı: Zeka sahibi
Zekeriya isminin anlamı: Bir peygamber
Zeki isminin anlamı: Akıllı
Zihni isminin anlamı: Zihnen, aklen
Zikri isminin anlamı: Zikreden, anan
Ziya isminin anlamı: Aydınlık, ışık
Zülfü isminin anlamı: İyi kılıç kullanan
Zülfikar ya da Zülfükar isminin anlamı: Hz. Ali'nin ünlü kılıcı

Erkek isimleri: Y Harfi

Yahya isminin anlamı: İsa peygamberin geleceğini haber veren peygalber
Yakup isminin anlamı: Bir peygamber
Yalçın isminin anlamı: Sarp, dik
Yalım isminin anlamı: Alev, ateş
Yalın isminin anlamı: Sade, katkısız
Yaman isminin anlamı: Güçlü, etkili
Yasin isminin anlamı: Bir Sure adı, Arapçada iki harf
Yaşar isminin anlamı: Yaşayan
Yavuz isminin anlamı: Yaman, sert
Yekta isminin anlamı: Tek, eşsiz
Yetkin isminin anlamı: Olgunlaşmış, kemale ermiş
Yıldıray isminin anlamı: Parlayan ay
Yıldırım isminin anlamı: Şimşek, buluttaki elektrik akımı
Yılmaz isminin anlamı: Yılmayan
Yiğit isminin anlamı: Güçlü, cesur
Yunus isminin anlamı: Bir peygamber, bir balık
Yurdakul isminin anlamı: Yurdu için canını vermeye hazır
Yusuf isminin anlamı: Bir peygamber, yakışıklı
Yücel isminin anlamı: Yücelmiş olan, yükselmiş olan
Yüksel isminin anlamı: Yükselmek, yücelmek

Erkek İsimleri: V Harfi

Vahap isminin anlamı: Bağışlayan, ihsan sahibi
Vahdet isminin anlamı: Bir, tek, eşsiz
Vahdi isminin anlamı: Bir, tek
Vahit isminin anlamı: Tek, bir, eşsiz
Varol isminin anlamı: Yaşa, yüksel
Vecdi isminin anlamı: Coşkun, vecde girmiş
Vecihi isminin anlamı: Soylu, asil
Vedat isminin anlamı: Dostluk, sevgi
Vefa isminin anlamı: Sözde durma
Vehbi isminin anlamı: Allah vergisi
Veli isminin anlamı: Dost, arkadaş, ermiş
Volkan isminin anlamı: Yanardağ
Vural isminin anlamı: Vurup al

Erkek İsimleri: U ve Ü Harfi

Ufuk isminin anlamı: Yerle gökyüzünün birleşme noktası
Uğur isminin anlamı: İşlerin yolunda gitmesine sağladığına inanılan güç
Uluç isminin anlamı: Büyük Türk denizcisi - Uluç Ali Paşa
Ulvi isminin anlamı: Yüce, yüksek
Umur isminin anlamı: Görgü, tecrübe
Umut isminin anlamı: Ummak, ümit etmek
Utku isminin anlamı: Zafer, üstünlük, yengi
Uzay isminin anlamı: Sonsuz boşluk

Ümit isminin anlamı: Umut, ümit etmek
Ünal isminin anlamı: Ün kazanan

Erkek İsimleri: T Harfi

Taci isminin anlamı: Taç takmış
Tacettin isminin anlamı: Dinin tacı
Tahir isminin anlamı: Temiz
Tahsin isminin anlamı: Beğenilen, alkışlanan, sağlam
Talat isminin anlamı: Yüz, surat, çehre
Talip isminin anlamı: İstekli, talep eden
Tamer isminin anlamı: Tam erkek
Tan isminin anlamı: Şafak vakti
Taner isminin anlamı: Aydınlık erkek
Tanju isminin anlamı: Çinlilerin Türk imparatorlarına verdiği ad
Tankut isminin anlamı: Kutlu, aydınlık
Tansel isminin anlamı: Aydınlık, sabah aydınlığı
Tarık isminin anlamı: Sabah yıldızı
Tarkan isminin anlamı: Eski bir Türk adı
Taşkın isminin anlamı: Taşmış, engellenemeyen
Tayfun isminin anlamı: Şidetli fırtına
Taylan isminin anlamı: Uzun boylu
Tayyar isminin anlamı: Uçan
Tayyib isminin anlamı: Temiz
Tekin isminin anlamı: Kötülük beklenmeyen
Temel isminin anlamı: Kök, esas
Teoman isminin anlamı: Eski Türklerde bir imparator
Tevfik isminin anlamı: Allah'ın yardımı, başarı
Tezcan isminin anlamı: Aceleci, her işini hemen yapan
Timuçin isminin anlamı: Türk İmparatoru Cengiz Han
Timur isminin anlamı: Eski Türkçede demir, bir imparator
Toktamış isminin anlamı: Yerleşik
Tolga isminin anlamı: Savaş başlığı, kask
Tolunay isminin anlamı: Dolunay
Toygar isminin anlamı: Çayır kuşu
Tufan isminin anlamı: Şiddetli rüzgar, sürekli yağmur
Tuğrul isminin anlamı: Bir masal kuşu
Tuna isminin anlamı: Avrupada bir nehir ismi
Tunç isminin anlamı: Bakır ve kalay karışımı maden
Tunca isminin anlamı: Tunç gibi, bir ırmak, sağlam
Tuncay isminin anlamı: Tunç renkli ay
Tuncel isminin anlamı: Tunç gibi el
Tuncer isminin anlamı: Tunç gibi er
Turan: Türk birliği
Turgay isminin anlamı: Çayırkuşu
Turgut isminin anlamı: Oturulacak yer, şehir
Turhan isminin anlamı: Onurlu
Tümay isminin anlamı: Dolunay
Türkay isminin anlamı: Türk ayı, ayyıldızın ayı
Türker isminin anlamı: Türk erkeği
Turaç isminin anlamı: Küçük av kuşu

Erkek İsimleri: Ş Harfi

Şaban isminin anlamı: Hicri takvimin 8. ayı
Şadi isminin anlamı: Mutlu, neşeli
Şafak isminin anlamı: Gün doğumunun hemen öncesi, ufuktaki aydınlık
Şahap isminin anlamı: Ateş, alev
Şahin isminin anlamı: Bir yırtıcı kuş
Şakir isminin anlamı: Şükreden
Şamil isminin anlamı: Kapsayan, içine alan
Şecaattin isminin anlamı: Yüreklilik, kahramanlık
Şefik isminin anlamı: Şefkatli
Şemsi isminin anlamı: Güneş'e ait
Şener isminin anlamı: Şen erkek
Şenol isminin anlamı: Neşeli ol
Şentürk isminin anlamı: Neşeli Türk
Şeref isminin anlamı: Onur
Şerif isminin anlamı: Şerefli, kutsal, mübarek
Şevket isminin anlamı: Ululuk, yücelik, kudret
Şevki isminin anlamı: Keyifli, istekli
Şinasi isminin anlamı: Tanıyış, tanınan
Şükrü isminin anlamı: Şükreden, hoşnut olan

Erkek İsimleri: S Harfi

Sabahattin isminin anlamı: Güzellik, dinin güzelliği
Sabit isminin anlamı: Hareket etmeyen, sağlam, kımıldamayan
Sacit isminin anlamı: Secde eden
Sadettin isminin anlamı: Kutluluk, saadete erme, dinin kutluluğu
Sadi isminin anlamı: Bahtı açık
Sadık isminin anlamı: Sağlam, ihanet etmeyen, gerçek dost
Sadri isminin anlamı: Çocuk
Sadun isminin anlamı: Uğurlu, kısmetli
Sadullah isminin anlamı: Allah'ın verdiği talih
Safa isminin anlamı: Saflık, berraklık
Saffet isminin anlamı: Saflık, dürüstlük, temizlik
Safi isminin anlamı: Katıksız, saf, ayırt edilmiş
Saim isminin anlamı: Oruç tutan, oruçlu
Sait isminin anlamı: Kutlu, cennetlik
Salih isminin anlamı: İyi iş yapan, yararlı, yetkili
Salim isminin anlamı: Endişesiz, sağ, sağlam
Sarp isminin anlamı: Dik, çıkılması güç, inatçı
Saruhan isminin anlamı: Eski bir Türk beyi
Saltuk isminin anlamı: Koşul ve denetime girmeyen
Samet isminin anlamı: Sonsuz, ebedi
Sami isminin anlamı: İşiten, duyan, dinleyen
Samim isminin anlamı: Merkez, çıkış noktası
Savaş isminin anlamı: Kavga, çekişme, vuruşma
Seçkin isminin anlamı: Ayrıcalıklı
Sedat isminin anlamı: Doğru, haklı
Sefa ya da Safa isminin anlamı: Saflık, berraklık
Sefer isminin anlamı: Yolculuk, savaş hali
Seha isminin anlamı: Eli açık, cömert
Selami isminin anlamı: Huzurlu, salim
Selçuk isminin anlamı: Sel gibi akan
Selim isminin anlamı: İyileşmesi kolay hastalık
Selman ya da Salman isminin anlamı: Özgür, bağımsız, hür
Semih isminin anlamı: Bol, cömert gönüllü
Senih isminin anlamı: Yüce, yüksek
Sercan isminin anlamı: Canların özü
Serdar isminin anlamı: Komutan
Sergen isminin anlamı: Raf, bir şeylerin dizildiği yer
Serhan isminin anlamı: Hanların başı
Serhat isminin anlamı : Sınır boyu
Serkan ya da Serhan isminin anlamı: Baş han
Sermet isminin anlamı: Öncesiz, sonrasız
Sertaç isminin anlamı: Baş tacı
Servet isminin anlamı: Para, mal, mülk
Serter isminin anlamı: Sert erkek
Server isminin anlamı: İleri gelen, yönetici, lider
Seyit isminin anlamı: Efendi, bey
Sezai isminin anlamı: Uygun, yaraşır
Sezer isminin anlamı: Sezgisi kuvvetli
Sıddık isminin anlamı: İçten, doğru sözlü
Sıtkı isminin anlamı: Yalan söylemeyen, dürüst
Sina isminin anlamı: İlaç yapılan bitki
Sinan isminin anlamı: Süngü ve mızrak gibi aletlerin sivri ucu
Sipahi isminin anlamı: Osmanlıda tımar sahibi asker
Soner isminin anlamı: Son erkek
Sönmez isminin anlamı: Sönmeyen
Suat isminin anlamı : Mutlu
Suavi isminin anlamı: Zorluklara dayanıklı
Suay isminin anlamı: Suya vuran ay ışığı
Suphi isminin anlamı: Sabah aydınlığı
Süleyman isminin anlamı: Bir peygamber
Sümer isminin anlamı: Eski bir Mezopotamya uygarlığı
Süreyya isminin anlamı: Ülker takımyıldızı
Süruri isminin anlamı: Sevinçli, mutlu

Erkek İsimleri: R Harfi

Raci isminin anlamı: Rica eden, dileyen
Rafet ya da Refet isminin anlamı: Acıma duygusu yüksek olan
Ragıp isminin anlamı: İyiniyetli, içten
Rahim isminin anlamı: Esirgeyen, acıyan
Rahman: isminin anlamı: Acıyan, affeden
Rahmi isminin anlamı: Koruyan, esirgeyen
Raif isminin anlamı: Acıyan, esirgeyen
Rakım isminin anlamı: Yazan
Ramazan isminin anlamı: Hicri takvimde 9. ay
Rami isminin anlamı: Usta atıcı, mermi atan
Ramiz isminin anlamı: İşaretçi
Rasim isminin anlamı: Resmeden, resim çizen
Raşit isminin anlamı: Doğru yolda olan
Rauf v: Çok acıyan, esirgeyen
Recai isminin anlamı: Umma, dileme
Recep isminin anlamı: Azametli, saygıdeğer
Refet isminin anlamı: Çok acıyan
Refik isminin anlamı: Dost, yoldaş, ortaklık
Reha isminin anlamı: Kurtulma
Remzi isminin anlamı: İşareti olan, gizli
Resul isminin anlamı: Elçi, haberci, aracı
Reşat isminin anlamı: Akıllı davranan
Reşit isminin anlamı: Aklen ogunluğa ermiş
Rıdvan isminin anlamı: Cennet meleği
Rıfat isminin anlamı: Yüksek rütbeli
Rıfkı isminin anlamı: Yumuşak, sakin
Rıza isminin anlamı: Hoşnutluk, razı olmak, kabul etmek
Ruhi isminin anlamı: Ruhsal, uhrevi
Ruşen isminin anlamı: Aydınlık, parlak
Rüknettin isminin anlamı: Temel, esas, dinin temeli
Rüstem isminin anlamı: Ünlü bir İranlı güreşçinin adı
Rüştü isminin anlamı: Ergin, olgun, rüşte ermiş

Erkek İsimleri: P Harfi

Pala isminin anlamı: Kısa, geniş enli kılıç
Pars isminin anlamı: Kedigillerden yırtıcı bir hayvan
Paşa isminin anlamı: Eski bir askeri rütbe
Pehlivan isminin anlamı: Güreşçi
Pekcan isminin anlamı: Sağlam karakterli
Peker isminin anlamı: Güçlü erkek
Peyami isminin anlamı: Haberci, haber getiren
Polat isminin anlamı: Sert, su verilmiş demir
Poyraz isminin anlamı: Kuzeydoğu rüzgarı

Erkek İsimleri: Ö Harfi

Öcal İsminin Anlamı: İntikam al
Ömer İsminin Anlamı: Canlılık, yaşama kuvveti
Önal İsminin Anlamı: Ön sırada olan, ilk harekete geçen
Önder İsminin Anlamı: Lider, yönetici, peşinden sürükleyen
Özay İsminin Anlamı: Özlü, özü aydınlık
Özcan İsminin Anlamı: Candan, içten
Özdemir İsminin Anlamı: Doğuştan güçlü
Özden İsminin Anlamı: Temiz soylu, içten
Özen İsminin Anlamı: İhtimam, itina
Özer İsminin Anlamı: Erkek özelliklerine sahip
Özgün İsminin Anlamı: Benzersiz
Özgür İsminin Anlamı: Hür, bağımsız
Özhan İsminin Anlamı: Han soyundan gelen
Özkan İsminin Anlamı: Temiz soy, soylu kişi

Erkek İsimleri: O Harfi

Oğuz İsminin Anlamı: Eski bir Türk boyu, doğruluk, dürüstlük
Oğuzhan İsminin Anlamı: Oğuzların hükümdarı
Ogün İsminin Anlamı: Beklenen gün
Okan İsminin Anlamı: Anlama, bilme, öğrenme
Okay İsminin Anlamı: Beğenme, takdir etme
Oktar İsminin Anlamı: Ok taşıyan
Oktay İsminin Anlamı: Hiddetli, saygı uyandıran
Olcayto İsminin Anlamı: Şansı açık, talihli
Olgun İsminin Anlamı: Olgunlaşmış, kemale ermiş
Onat İsminin Anlamı: İyileşme, iyi
Onur İsminin Anlamı: Şeref, haysiyet
Onuralp İsminin Anlamı: Saygıdeğer
Orbay İsminin Anlamı: Eski Türklerde ordu kumandanı
Orçun İsminin Anlamı: Ahlak, Töre
Orhan İsminin Anlamı: Bölge yöneticisi, han
Orhun İsminin Anlamı: Eski bir Türk devleti, yazılı belge, bir nehir
Orkun İsminin Anlamı: Bölgenin hanı
Orkut İsminin Anlamı: Kutlu şehir
Oruç İsminin Anlamı: Bir ibadet, vazgeçme, sakınma, eski bir Türk denizcisi
Osman İsminin Anlamı: Cesur, yürekli
Oytun İsminin Anlamı: Kutsal yer
Ozan İsminin Anlamı: Halk müziğinde besteci ve icracı

Erkek İsimleri: N Harfi

Nabi İsminin Anlamı: Yüce, yüksek
Naci İsminin Anlamı: Kurtulan, selamete kavuşan
Nadi İsminin Anlamı: Bağıran, seslenen, haykıran
Nadir İsminin Anlamı: Az bulunan, değerli
Nafi İsminin Anlamı: Etkili, sözü dinlenen
Nafiz İsminin Anlamı: İşleyen, engel tanımaz
Nahit İsminin Anlamı: Zühre yıldızı, Venüs gezegeni
Nail İsminin Anlamı: Ele geçiren, amacına ulaşan
Naim İsminin Anlamı: Uyuyan, uykuda olan
Namık İsminin Anlamı: Yazar, yazan kişi
Nami İsminin Anlamı: Tanınmış, şöhretli
Nasreddin İsminin Anlamı: Yardımcı, imdada koşan
Naşit İsminin Anlamı: Şiir söyleyen, şiir okuyan
Nazım İsminin Anlamı: Düzenleyen, tanzim eden, düz yazı
Nazif İsminin Anlamı: Temiz, güzel
Nazmi İsminin Anlamı: Kafiyeli, uyumlu
Nebi İsminin Anlamı: Peygamber, elçi
Necat İsminin Anlamı: Kurtuluş, başarı
Necati İsminin Anlamı: Kurtuluşa eren
Necdet İsminin Anlamı: Güçlü, korkusuz
Necip İsminin Anlamı: Temiz soydan gelen
Necmi İsminin Anlamı: Yıldızlarla ilgili, parlak
Necmettin İsminin Anlamı: Dinin Yıldızı
Nedim İsminin Anlamı: Yakın arkadaş, samimi dost
Nejat İsminin Anlamı: Soy, asıl
Neşet İsminin Anlamı: Yetişme, ortaya çıkma
Nesim İsminin Anlamı: Hafif rüzgar
Nevzat İsminin Anlamı: Yeni doğan çocuk
Nezih İsminin Anlamı: Temiz, duru, seçkin
Nihat İsminin Anlamı: Tabiat, huy
Niyazi İsminin Anlamı: Yakaran, Tanrıya yalvaran
Nizam İsminin Anlamı: Sıra, düzen, kural
Nizami İsminin Anlamı: Kurallara uygun, düzenli
Nizamettin İsminin Anlamı: Düzenli, kurallı
Nuh İsminin Anlamı: Bir peygamber
Numan İsminin Anlamı: Gelincik
Nurettin İsminin Anlamı: Aydınlatan, Dinin ışığı
Nuri İsminin Anlamı: Işıklı, nurlu
Nurşat İsminin Anlamı: Nura boğulmuş, ışıklı
Nurtaç İsminin Anlamı: Nurlu taç
Nusret İsminin Anlamı: Yardım
Nüzhet İsminin Anlamı: Hoşa giden, tatlı

Erkek İsimleri: M Harfi

Macit İsminin Anlamı: Şeref sahibi
Mahir İsminin Anlamı: Usta
Mahmut İsminin Anlamı: Övgüye değer, övülen
Mahzun İsminin Anlamı: Hüzünlü, üzgün
Makbul İsminin Anlamı: Tercih edilen, kabul olunan
Malik İsminin Anlamı: Sahip, efendi
Mazhar İsminin Anlamı: Değeri bilinen
Mazlum İsminin Anlamı: Zulüm gören, haksızlığa uğrayan
Mecit İsminin Anlamı: Şerefli
Mecnun İsminin Anlamı: Deli, aşık
Medet İsminin Anlamı: Yardım eden, çare
Mehmet İsminin Anlamı: Çok övülmüş
Melih İsminin Anlamı: Güzel, hoş
Melik İsminin Anlamı: Hükümdar
Memduh İsminin Anlamı: Övülmüş, övülmeye değer
Menderes İsminin Anlamı: Bir ırmak
Mengüç İsminin Anlamı: Güçlü, gücü kendinden alan
Meriç İsminin Anlamı: Bir ırmak
Merih İsminin Anlamı: Bir gezegen, Mars gezegeni
Mert İsminin Anlamı: Korkusuz, sağlam, açık, dürüst, sözünde duran
Mestan İsminin Anlamı: Cüretli, korkusuz
Mesut İsminin Anlamı: Mutlu
Mete İsminin Anlamı: Bir Hun hakanı
Metin İsminin Anlamı: Sağlam, yazı
Mevlut İsminin Anlamı: Doğma
Mikail İsminin Anlamı: Bir melek
Muammer İsminin Anlamı: Çok yaşayan
Mucip İsminin Anlamı: Gerektiren
Muhammed İsminin Anlamı: Çok övülmüş
Muharrem İsminin Anlamı: Yasaklanan
Muhip İsminin Anlamı: Seven, sevilen
Muhittin İsminin Anlamı: Dini güçlendiren
Muhlis İsminin Anlamı: İçten, ölçülü
Muhsin İsminin Anlamı: Sağlam, tutarlı
Muhtar İsminin Anlamı: Yetkisi olan
Muhteşem İsminin Anlamı: Görkemli
Munis İsminin Anlamı: Sıcakkanlı, sakin, sevimli
Murat İsminin Anlamı: Amaç, istek, maksat
Murtaza ya da Mürteza İsminin Anlamı: Seçkin
Musa İsminin Anlamı: Bir peygamber adı
Mustafa İsminin Anlamı: Temiz, saf, duru
Muti İsminin Anlamı: İyi kalpli, yumuşak
Muzaffer İsminin Anlamı: Zafer kazanan, galip
Mücahit İsminin Anlamı: Savaşçı
Müfit İsminin Anlamı: Faydalı, yararlı
Müjdat İsminin Anlamı: İyi haber, müjde
Mükerrem İsminin Anlamı: Yardımsever, ikram sahibi
Mükreminİsminin Anlamı : Konuksever, ikram sahibi
Mümin İsminin Anlamı: İnanan, iman sahibi
Mümtaz İsminin Anlamı: Seçkin
Münir İsminin Anlamı: Aydınlatan, ışık veren
Mürsel İsminin Anlamı: Gönderilen, elçi
Münir İsminin Anlamı: Aydınlatan, ışık veren
Müslüm ya da Müslim İsminin Anlamı: Müslüman
Mürşit İsminin Anlamı: Doğru yolu gösteren
Müşfik İsminin Anlamı: Acıyan, şefkatli
Müştak İsminin Anlamı: Özleyen

Erkek isimleri: L Harfi

Latif İsminin Anlamı: Yumuşak huylu
Lebib İsminin Anlamı: Akıllı, zeki
Lemi İsminin Anlamı: Parlak, ışıltılı
Levent İsminin Anlamı: Deniz savaşçısı
Lokman İsminin Anlamı: Efsanevi hekim, ölümsüzlük sırrını bulan efsanevi kişi
Lütfü İsminin Anlamı: Güzellikle davranan

Erkek İsimleri: K Harfi

Kaan ya da Kağan İsminin Anlamı: Hükümdar, Orta Asyada han
Kadir İsminin Anlamı: Önemli bir gece, değer, karar verilme zamanı
Kadri İsminin Anlamı: İtibarlı, değerli
Kahraman İsminin Anlamı: Yiğit, cesur
Kamber İsminin Anlamı: Bir ulu dava için kendini adayan
Kamer İsminin Anlamı: Ay
Kamil İsminin Anlamı: Eksiksiz, olgun, kemale ermiş
Kamuran İsminin Anlamı: İsteğine kavuşmuş olan
Kartal İsminin Anlamı: Yırtıcı bir kuş
Kasım İsminin Anlamı: Bölen, kısımlara ayıran
Kaya İsminin Anlamı: Sert taş
Kayahan İsminin Anlamı: Kaya gibi güçlü hakan
Kazım İsminin Anlamı: Öfkesini yenen
Kemal İsminin Anlamı: Olgun, kemale ermiş
Kemalettin İsminin Anlamı: Dinin olgunluğu
Kenan İsminin Anlamı: Nuhun çocuklarından biri, Nemrut'un babası
Keramettin İsminin Anlamı: Dinin bağışlayıcılığı
Kerem İsminin Anlamı: Cömertlik, büyüklük
Kerim İsminin Anlamı: Kerem sahibi, cömert
Kıvanç İsminin Anlamı: Sevinç, mutluluk
Koray İsminin Anlamı: Kamış, kargı
Korcan İsminin Anlamı: Sıcakkanlı, kanı kaynayan
Korhan İsminin Anlamı: Ateş gibi güçlü hakan
Korkmaz İsminin Anlamı: Korkmayan
Korkut İsminin Anlamı: Eski Türk büyüğü
Köksal İsminin Anlamı: Ayrılmamak üzere yerleşen, derinliklerine kök salan
Kubilay İsminin Anlamı: Eski bir Türk hakanı
Kudret İsminin Anlamı: Güç, kuvvet
Kutlu İsminin Anlamı: Kutlanmış, mübarek
Kutsal İsminin Anlamı: Mübarek, kutlu
Kutsi İsminin Anlamı: kutlu, mübarek
Kuzey İsminin Anlamı: Bir yön
Kürşat İsminin Anlamı: Eski bir Türk hakanı

Erkek İsimleri: I harfi

Işık İsminin Anlamı: Parlaklık
Itri İsminin Anlamı: Korkuya ait
İbrahim İsminin Anlamı: Bir peygamber, Arapların ve Yahudilerin atası
İdris İsminin Anlamı: Beyaz çiçekli bir ağaç
İhsan İsminin Anlamı: Bağışlama, yardım, iyilik
İlbey İsminin Anlamı: Egemen, hakim
İlhami İsminin Anlamı: İçine doğan, hisseden
İlhan İsminin Anlamı: Egemen hüküldar
İlkay İsminin Anlamı: İlk ortaya çıkan, ilk parlayan
İlker İsminin Anlamı: İlk erkek çocuk, önder
İlkin İsminin Anlamı: Öncelikli
İlyas İsminin Anlamı: Mersin ağacı
İmdat İsminin Anlamı: Yardım istemek, yardım etmek
İnayet İsminin Anlamı: İyilik, lütuf
İsa İsminin Anlamı: Bir peygamber
İshak İsminin Anlamı: Bir peygamber
İskender İsminin Anlamı: Tarihte dünyayı fethetmek isteyen Makedonyalı hükümdar
İslam İsminin Anlamı: Barış, teslimiyet
İsmail İsminin Anlamı: Bir peygamber
İsmet İsminin Anlamı: Günahtan çekinen, günahsız
İsrafil İsminin Anlamı: Bir melek
İstemihan İsminin Anlamı: Göktürklerin büyük hanı
İzzet ya da İzzettin İsminin Anlamı: Kıymet, ululuk, güzellik

Erkek İsimleri: H Harfi

Habib ya da Habip İsminin Anlamı: Sevgili, dost
Hacı İsminin Anlamı: Hac görevini tamamlamış olan
Hafız İsminin Anlamı: Ezberleyen, aklında tutan
Hakan İsminin Anlamı: Büyük Han, Hanlar hanı, savaşçı
Haldun İsminin Anlamı: Kalp, yürek
Halil İsminin Anlamı: İçten, dost, çok yakın
Halim İsminin Anlamı: Yumuşak huylu, sakin
Halis İsminin Anlamı: Saf, duru
Halit İsminin Anlamı: Süregelen, sürekli
Haluk İsminin Anlamı: İyi geçinen, iyi ahlaklı
Hamdi İsminin Anlamı: Hamd eden, şükreden
Hami İsminin Anlamı: Koruyan, destekyen, koruyucu
Hamit İsminin Anlamı: Şükredici
Hamza İsminin Anlamı: Aslan gibi güçlü
Hanefi İsminin Anlamı: Tek Tanrıya inanan
Harun İsminin Anlamı: İnatçı, posta getiren
Hasan İsminin Anlamı: Güzel, iyi
Hasip ya da Hasbi İsminin Anlamı: Soylu
Haşim İsminin Anlamı: Ezen, parçalayan
Haşmet İsminin Anlamı: İhtişam, büyüklük
Hatay İsminin Anlamı: Bir şehir adı
Hatem ya da Hatemi İsminin Anlamı: Sonuncu, arkadan gelen
Hayati İsminin Anlamı: Yaşamsal, önemli
Haydar İsminin Anlamı: Aslan, cesur
Hayrettin İsminin Anlamı: Dinin hayrı, hayırlı
Hayri İsminin Anlamı: Hayır sahibi
Hayrullah İsminin Anlamı: Allah'ın hayrı
Hazar İsminin Anlamı: Barış, ikamet
Hazım İsminin Anlamı: Yenen
Hıfzı İsminin Anlamı: Saklayan, koruyan, hıfzeden
Hıncal İsminin Anlamı: Öc al, intikam al
Hızır İsminin Anlamı: Zor durumda olanların yardımına koşan
Hicri İsminin Anlamı: Göç eden
Hidayet İsminin Anlamı: Doğru yol
Hikmet İsminin Anlamı: Derin anlam, alttaki gerçek
Hilmi İsminin Anlamı: Yumuşak huylu
Himmet İsminin Anlamı: Çalışma, çaba
Hişam İsminin Anlamı: Saygıdeğer
Hulki İsminin Anlamı: İyi ahlaklı
Hulusi İsminin Anlamı: Saf, doğru, içten
Hurşit İsminin Anlamı: Parlayan
Hüdaverdi İsminin Anlamı: Tanrının verdiği
Hüsam ya da Hüsamettin İsminin Anlamı: Dinin kılıcı
Hüseyin İsminin Anlamı: Güzellik
Hüsrev İsminin Anlamı: Büyük hükümdar
Hüsnü İsminin Anlamı: Güzel, iyi

Erkek İsimleri: G Harfi

Gaffar İsminin Anlamı: Acıyan, affeden
Gafur İsminin Anlamı: Bağışlayıcı, affedici
Galip İsminin Anlamı: Yenen, üstün gelen
Gani İsminin Anlamı: Zengin, cömert
Garip İsminin Anlamı: Kimsesiz, yalnız, yabancı
Gazi İsminin Anlamı: Savaştan sağ çıkan, savaşmış
Genco İsminin Anlamı: Genç
Giray İsminin Anlamı: Uygun, Kırım hanı
Gökay İsminin Anlamı: Gök ve Ay gibi yüce
Gökberk İsminin Anlamı: Yeşil yaprak
Gökcan İsminin Anlamı: Yeşermiş, taze
Gökçe İsminin Anlamı: Gök rengi
Göker İsminin Anlamı: Üstün erkek
Gökhan İsminin Anlamı: Göklerin hakanı
Gökhun İsminin Anlamı: Eski Türk ismi
Gökmen İsminin Anlamı: Gök rengi gözlü
Göksel İsminin Anlamı: Gökle ilgili, göğe ait
Göktuğ İsminin Anlamı: Gök renkli Tuğ
Göktürk İsminin Anlamı: Bir Türk devleti
Gülhan İsminin Anlamı: Gül gibi güzel hakan
Gültekin İsminin Anlamı: Güvenilen, herkese faydalı olan
Gündüz İsminin Anlamı: Aydınlık, ışık
Güner İsminin Anlamı: Güneşin doğması gibi parlayan
Güneş İsminin Anlamı: Bir yıldız, hayat kaynağı, aşırı parlak
Güngör İsminin Anlamı: İyi gün geçir, mutlu hayatın olsun
Günhan İsminin Anlamı: Güneşin hükümdarı
Güray İsminin Anlamı: Bereket, bolluk içindeki
Gürel İsminin Anlamı: Değişimi başarıyla götüren
Gürcan İsminin Anlamı: İyi yetişmiş
Gürsel İsminin Anlamı: Gür, iyi yetişmiy
Güven İsminin Anlamı: İtimat
Gürbüz İsminin Anlamı: İri yapılı, sağlam
Güral İsminin Anlamı: Çok alan, iyi yetişmiş

Erkek İsimleri: F Harfi

Fadıl İsminin Anlamı: Erdemli
Fahrettin ya da Fahri İsminin Anlamı: Karşılıksız yapılan
Fahir İsminin Anlamı: Övünülecek
Faik İsminin Anlamı: İlerlemiş, diğerlerini geçmiş
Fakir İsminin Anlamı: Yoksul
Faruk İsminin Anlamı: Bir işi başarıyla sonuçlandıran
Fatih İsminin Anlamı: Fetheden, başaran
Fazıl İsminin Anlamı: Erdemli
Fehmi ya da Fehim İsminin Anlamı: Anlayışlı, zekası yüksek
Ferda İsminin Anlamı: Yarın
Ferdi İsminin Anlamı: Bireysel
Ferhan İsminin Anlamı: Sevinçli
Ferhat İsminin Anlamı: Rahatlık
Ferit İsminin Anlamı: Eşsiz
Feridun İsminin Anlamı: Eşsiz
Ferruh İsminin Anlamı: Kutlu
Fevzi İsminin Anlamı: Kurtuluş ve zafere ulaşan
Feyyaz İsminin Anlamı: Bereketli, bol
Feyzi İsminin Anlamı: Verimli, bol
Feza İsminin Anlamı: Uzay
Fikret İsminin Anlamı: İnce düşünceli
Fikri İsminin Anlamı: Düşünen, fikri olan
Fuat İsminin Anlamı: Yürek, kalp, gönül
Furkan İsminin Anlamı: Doğru ile yanlışı birbirinden ayıran delil
Feyzullah İsminin Anlamı: Allah'tan gelen ilham

Erkek İsimleri: E Harfi

Edip İsminin Anlamı: Terbiyeli, Edebiyatla ilgilenen
Ediz İsminin Anlamı: Değerli
Efdal ya da Eftal İsminin Anlamı: Çok değerli, tercih edilen
Efe İsminin Anlamı: Egeli kahraman
Efecan ya da Afacan İsminin Anlamı: Sevimli, ele avuca sığmaz, akıllı
Eflatun İsminin Anlamı: Açık mor, bilgili, filozof
Ekin İsminin Anlamı: Ekilen bitki
Eşref İsminin Anlamı: Şerefli
Ege İsminin Anlamı: Bir deniz
Egemen İsminin Anlamı: Hakim, yöneten
Ejder İsminin Anlamı: Efsanevi bir yaratık, güçlü
Ekber İsminin Anlamı: En büyük
Ekrem İsminin Anlamı: Cömert, iyiliksever
Elvan İsminin Anlamı: Çok renkli
Emin İsminin Anlamı: Güvenilir
Emir İsminin Anlamı: Yapılması gereken buyruk, emreden, yönetici
Emrah İsminin Anlamı: Saz çalma ustası
Emre İsminin Anlamı: Aşık, dost
Ender İsminin Anlamı: Zor bulunan, kolay rastlanmayan
Engin İsminin Anlamı: Uçsuz bucaksız, çok geniş
Enis ya da Enes İsminin Anlamı: Sevimli, canayakın
Enver İsminin Anlamı: Işıklı, parlak
Eray İsminin Anlamı: Ay gibi parlak
Ercan İsminin Anlamı: Canlı, korkusuz
Ercüment İsminin Anlamı: Saygıdeğer
Erçin İsminin Anlamı: Erken doğan
Erdal İsminin Anlamı: Erken yeşeren dal
Erdem İsminin Anlamı: Fazilet, doğruluk
Erden İsminin Anlamı: Bakirlik, el değmemişlik
Erdinç İsminin Anlamı: Dinç, kuvvetli erkek
Erdoğan İsminin Anlamı: Doğuştan yiğit
Erem İsminin Anlamı: Ulaşmak, kavuşmak
Eren İsminin Anlamı: Ermiş
Erenay İsminin Anlamı: Ermiş, nurlu
Erşat İsminin Anlamı: Doğru yolda olan
Ergin İsminin Anlamı: Olgun
Ergun ya da Ergün İsminin Anlamı: Sert başlı, hızlı at
Erhan İsminin Anlamı: Yiğit hakan
Erim İsminin Anlamı: Mutlu haber
Erkan İsminin Anlamı: Erkek özellikleri taşıyan
Erkin İsminin Anlamı: Koşulsuz iş gören, başarılı
Erman İsminin Anlamı: Erdemli
Erol İsminin Anlamı: Erkek olan, sözünde duran
Ersin İsminin Anlamı: Erkek olan
Ersen İsminin Anlamı: Kolay, zor olmayan
Ertaç İsminin Anlamı: Erkekliği taç gibi taşıyan
Ertan İsminin Anlamı: Tan gibi ateş renkli er
Ertem İsminin Anlamı: Erdem, faziletli davranış
Erten İsminin Anlamı: Sabah, gündoğumu
Ertuğrul İsminin Anlamı: Temiz, cesur, doğru
Esad ya da Esat İsminin Anlamı: Uğurlu, mutlu
Ethem ya da Edhem: Yağız at
Evren İsminin Anlamı: Kainat, uzay
Evrim İsminin Anlamı: Aşamalarla değişerek gelişme
Eyüp İsminin Anlamı: Bir peygamber, sabırlı
Erkut İsminin Anlamı: Kutlu
Erinç İsminin Anlamı: Rahat, dirlik, bolluk
Ezel İsminin Anlamı: Başlangıçtan beri gelen, başlangıcı hatırlanmayan
Eldem İsminin Anlamı: Sevimli
Erhun İsminin Anlamı: Orta Asyalı yiğit
Emirhan İsminin Anlamı: Emir veren hükümdar, yönetici
Ensar İsminin Anlamı: Peygamberimizi Medine'ye davet eden topluluk

Erkek İsimleri: D Harfi

Daniş İsminin Anlamı: Danışma
Deha İsminin Anlamı: Zekası çok yüksek
Demir İsminin Anlamı: Doğada bulunan bir metal, güçlü, kuvvetli
Deniz İsminin Anlamı: Dünyanın büyük bölümünü kaplayan su, uzaklık, ulaşılmazlık
Derin İsminin Anlamı: Anlamı büyük olan
Derviş İsminin Anlamı: Tasavvufta bir makam, alçak gönüllü, hoşgörülü
Devrim İsminin Anlamı: İthilal, inkilap
Dilaver İsminin Anlamı: Yürekli
Dinçer İsminin Anlamı: Yorulmayan erkek, güçlü sağlam
Doğu İsminin Anlamı: Bir yön, uzak, yeni birseyin başlangıcı
Doğukan İsminin Anlamı: Doğu ülkelerinin hakanı
Doruk İsminin Anlamı: En yüksek nokta, zirve
Durmuş ya da Dursun İsminin Anlamı: Yaşasın, ölmesin
Durukan İsminin Anlamı: Soylu kan
Durul İsminin Anlamı: Sakinleşme, durulma
Duyal İsminin Anlamı: Duygulu
Dünya İsminin Anlamı: Yeryüzü, yakın hayat, geçici
Denizhan İsminin Anlamı: Denizlerin hanı
Demircan İsminin Anlamı: Demir gibi yürek
Derin İsminin Anlamı: Anlamlı olan, yüzeyin altındaki, uzak, ulaşılmaz
Davut İsminin Anlamı: Bir peygamber adı

Erkek İsimleri: Ç Harfi

Çağrı İsminin Anlamı: Davet
Çetin İsminin Anlamı: Güçlü, zorlu, kolay olmayan
Çağ İsminin Anlamı: Dönem, devir, şu an
Çağatay İsminin Anlamı: Sevimli tay
Çağan İsminin Anlamı: Şenlik, mutlu gün
Çağhan İsminin Anlamı: Çağa ayak uydurmuş yönetici
Çağdaş İsminin Anlamı: Aynı çağda yaşayan, modern
Çağlar İsminin Anlamı: Çağlayarak akan
Çakabey İsminin Anlamı: Bir Türk Beyi
Çakır İsminin Anlamı: Mavi gözlü
Çelik İsminin Anlamı: Sertleştirilmiş demir
Çavuş İsminin Anlamı: Bir rütbe
Çelebi İsminin Anlamı: Terbiyeli
Çelen İsminin Anlamı: Yakışıklı, akıllı
Çeliker İsminin Anlamı: Çelik gibi erkek
Çevik İsminin Anlamı: Atak, hızlı hareket eden
Çevrim İsminin Anlamı: Devamı değişim, dönerek aynı noktaya gelmek
Çınar İsminin Anlamı: Bir ağaç, dayanaklı, uzun ömürlü

Erkek İsimleri: C Harfi

Cabbar İsminin Anlamı: Güçlü, kuvvetli
Cafer İsminin Anlamı: Akarsu, küçük ırmak
Cahit İsminin Anlamı: Uğraşan, gayret gösteren
Can İsminin Anlamı: Yaşam kaynağı
Celal İsminin Anlamı: Büyüklük
Celalettin İsminin Anlamı: Dinin büyüklüğü
Celil İsminin Anlamı: Yüce, büyük, ulu
Cem İsminin Anlamı: Toplanma, biraraya gelme
Cemal İsminin Anlamı: Güzellik
Cemalettin İsminin Anlamı: Dinin güzelliği
Cemil İsminin Anlamı: Güzel
Cenap İsminin Anlamı: Saygın
Cenan İsminin Anlamı: Yürek, kalp
Cengiz İsminin Anlamı: Sert, kolay yumuşamayan
Cenk İsminin Anlamı: Savaş
Cevat İsminin Anlamı: Güzellik, olgunluk, iyilik, kusursuzluk
Ceyhan İsminin Anlamı: Bir ırmak adı
Ceyhun İsminin Anlamı: Bir ırmak adı
Cezmi İsminin Anlamı: Kararlı
Cihan İsminin Anlamı: Dünya
Cihangir İsminin Anlamı: Dünyayı ele geçiren
Cihat İsminin Anlamı: Gayret göstermek
Civan İsminin Anlamı: Yeni yetişen, genç
Coşar İsminin Anlamı: Heyecanlı, tutkulu
Coşkun İsminin Anlamı: Heyecanlı, kabına sığmayan
Cuma İsminin Anlamı: Toplanma, biraraya gelme
Cumhur İsminin Anlamı: Halk, topluluk
Cüneyt İsminin Anlamı: Bağdat'lı bir tasavvuf adamı
Cankat İsminin Anlamı: Yaşama güzellikler katan

Erkek Isimleri B Harfi

Babür İsminin Anlamı: Hint kaplanıBabürşah'tan
Baha İsminin Anlamı: Değerli, pahalı
Bahadır İsminin Anlamı: Kahraman, başarılı, cesur
Bahri İsminin Anlamı: Denizci, denizle ilgilenen
Bahtiyar İsminin Anlamı: Mutlu, huzurlu, memnun
Baki İsminin Anlamı: Devamlı olan, kalıcı olan
Bala İsminin Anlamı: Çocuk, Azeri Türkçesinde küçük çocuk
Balaban İsminin Anlamı: Yırtıcı bir kuş türü
Barbaros İsminin Anlamı: Kızıl Sakal anlamında İtalyanca bir kelime. Hayreddin Paşa'ya İtalyanların verdiği isim
Baransel İsminin Anlamı: Güçlü, güce sahip
Barkın İsminin Anlamı: Gezen, gezerek öğrenen
Basri İsminin Anlamı: Olayları doğru kavrayan
Battal İsminin Anlamı: İri, dev
Batıkan İsminin Anlamı: Batının Hanı
Batu İsminin Anlamı: Kuvvetli
Batuhan İsminin Anlamı: Kuvvetli Han
Batur İsminin Anlamı: Korkusuz
Bayar İsminin Anlamı: Ulu, yüce
Bayezit ya da Beyazıt İsminin Anlamı: Osmanlı sultanı
Bayraktar İsminin Anlamı: Bayrağı taşıyan
Baykal İsminin Anlamı: Yaban atı
Bayram İsminin Anlamı: Kutsal ve önemli gün
Baysal İsminin Anlamı: Dirlik
Bedir İsminin Anlamı: Dolunay
Bedrettin İsminin Anlamı: Temiz, ışıklı yüce
Bedri İsminin Anlamı: Ay gibi
Behçet İsminin Anlamı: Güzellik, güleryüzlülük
Behiç İsminin Anlamı: Neşeli
Behram İsminin Anlamı: Merih gezegeni
Behzat İsminin Anlamı: İyi, soylu kişi
Behlil ya da Behlül İsminin Anlamı: Güleryüzlü
Beki ya da Bekri İsminin Anlamı: Bakir, Temiz, bozulmamış
Bektaş İsminin Anlamı: Aziz, eşit
Berat İsminin Anlamı: İzin, yetki
Berkant İsminin Anlamı: Tutulan Yemin
Besim İsminin Anlamı: Güleryüzlü
Bilgin İsminin Anlamı: Alim, bilim adamı
Birol İsminin Anlamı: Tek ol
Bora ya da Boran İsminin Anlamı: Şiddetli rüzgar
Bozkurt İsminin Anlamı: Türklerin Orta Asya'dan çıkarken yol gösteren kurt
Boğaçhan İsminin Anlamı: Çok güçlü
Bülent İsminin Anlamı: Yüksek
Bünyamin İsminin Anlamı: Hz. Yakup'un oğullarından biri
Bumin İsminin Anlamı: Baykuş
Burak İsminin Anlamı: Hz. Muhammed'in Miraç'ta bindiği at
Burçin İsminin Anlamı: Dişi geyik
Burhan İsminin Anlamı: Delil
Burhanettin İsminin Anlamı: Dinin delili
Buğra İsminin Anlamı: Erkek deve
Berkay İsminin Anlamı: Sağlam yapılı
Berhan İsminin Anlamı: Han soyundan
Bilal İsminin Anlamı: Bilal-i Habeşi
Berke İsminin Anlamı: Cengiz Han'ın torununun adı
Bermal İsminin Anlamı: Yapan, ortaya çıkaran
Berk İsminin Anlamı: Sağlam güçlü, dayanıklı
Buğrahan İsminin Anlamı: Türk Hakanlardan
Başar İsminin Anlamı: Başarılı ol

Erkek İsimleri Anlamları : A Harfi

Abdullah İsminin Anlamı: Allah'ın kulu
Abidin İsminin Anlamı: İbadet eden
Adem İsminin Anlamı: Yaratılan ilk insan
Adil İsminin Anlamı: Adaletli, Hakça davranan
Adnan İsminin Anlamı: İki gökyüzü, iki cennet anlamında
Affan İsminin Anlamı: Kendini kötülüklerden uzak tutan
Agah İsminin Anlamı: Bilgili
Ahmet İsminin Anlamı: Övülmeye değer
Akad İsminin Anlamı: Soylu, Onurlu
Akın İsminin Anlamı: Ani şekilde düşmana yapılan saldırı
Akif İsminin Anlamı: Dünya işlerinden uzaklaşan, Allah'a yönelen
Akil İsminin Anlamı: Akıllı
Alaaddin İsminin Anlamı: Dini yükseltmek için çalışan
Aldemir İsminin Anlamı: Ateşte kıpkırmızı hale getirilen demir
Ali İsminin Anlamı: Yüce, yüksek, şanlı
Alim İsminin Anlamı: Bilim adamı, bilgin
Alican İsminin Anlamı: Cana yakın, candan, sıcakkanlı, girişken
Alp İsminin Anlamı: Yiğit, soylu
Alparslan İsminin Anlamı: Korkusuz, yiğit, aslan
Alper İsminin Anlamı: Cesur erkek, soylu erkek
Alptekin İsminin Anlamı: Soylu prens, güvenilir
Altan İsminin Anlamı: Güneşin şafaktaki kırmızı rengi
Altay İsminin Anlamı: Yüksek orman, Asyada bir dağ
Altuğ İsminin Anlamı: Tuğ değerli taşlarla süslü tuğ
Anıl İsminin Anlamı: Ölçülü davranan
Aras İsminin Anlamı: Kalın Yün, nehir ismi
Argün İsminin Anlamı: Günlük güneşlik, yaşama sevinci veren gün
Arda İsminin Anlamı: Ardından gelen
Artaç İsminin Anlamı: Utanma duygusuna sahip
Asil İsminin Anlamı: Soylu,seçkin
Asım İsminin Anlamı: Temiz, namuslu, güvenilir
Aslan İsminin Anlamı: Ormanlar kralı, etobur hayvan
Ata İsminin Anlamı: Baba, Dede, Ecdat, Bilgili
Atabey İsminin Anlamı: Selçuklularda şehzadelerin öğretmeni
Atakan İsminin Anlamı: Ata kanı
Atanur İsminin Anlamı: Atasından aldığı nuru taşıyan
Atay İsminin Anlamı: Herkesçe bilinen, ünlü, tanınmış, şöhretli
Atilla ya da Attila İsminin Anlamı: Hunların denilen büyük hükümdarı
Atıf İsminin Anlamı: Şefkatli, sevgi duyan
Atıl İsminin Anlamı: İleri atılmak
Atılay ya da Atalay İsminin Anlamı: Cesur kimse
Atınç İsminin Anlamı: Atılgan
Avni İsminin Anlamı: Yardım eden
Aydın İsminin Anlamı: Aydınlanmış, bilgili kişi
Aygün İsminin Anlamı: Ay gibi parlak
Ayhan İsminin Anlamı: Ay gibi güzel yüzlü
Aykan İsminin Anlamı: Ay gibi parlak kanlı
Aytaç İsminin Anlamı: Baştaki ay gibi ışıklı taç
Aytekin İsminin Anlamı: Ay gibi parlak
Aziz İsminin Anlamı: Saygıdeğer, onurlu
Azim İsminin Anlamı: Kararlılık
Azmi İsminin Anlamı: Kararlı, azim sahibi
Asrın İsminin Anlamı: Asra ait, çağdaş
Azer İsminin Anlamı: Azerbaycan Türkü
Atlıhan İsminin Anlamı: Ata binen Han
Ateş İsminin Anlamı: Yakıcı, aydınlık, alevli
Ayyüce İsminin Anlamı: Ay kadar yüce
Aras İsminin Anlamı: Hazine, bir nehir adı
Atahan: Soylu, Han soyundan gelen
Aykut İsminin Anlamı: Kutlu, armağan edilmiş
Aytekin İsminin Anlamı: Uğur getiren
Aybars İsminin Anlamı: Ay gibi görkemli

Fallar: Para, Aşk, İş, Sağlık

Bilmem dikkat ettiniz mi fallar genellikle dört konuya odaklanırlar: Para, Aşk, İş, Sağlık. İster günlük gazete falı olsun, ister cep telefonumuza gelen bir günlük fal olsun, ister televizyonda rastladığımız bir astroloğun tahminleri olsun tüm fallar bu dört konuya odaklanmış gibidir.

Aslında düşünürsek hayatımızda bunlardan başka çok da fazla birşeyin yerinin olmadığını da görebiliriz. Belki bir öğrencinin eğitim hayatı da gündeme gelebilir ama bir fal yorumuna göre bu da iş hayatı çercevesinde değerlendirilir. Herşeyden ilginci para ve iş konularının neden birarada değerlendirilmediğidir. Öyle ya, çalışarak para kazanıldığına göre neden para ve iş ayrı olarak konu edilmektedir. Kuşkusuz temel para kazanma yöntemi çalışmadır yani iş hayatıdır. ama iş hayatı sadece para konusuyla da ilgili değildir. İş yerindeki ilişkilerimiz, arkadaşlıklarımız çoğu zaman iş kavramının içine girer. Hatta bir işyerinde belki de evlilikle sonuçlanacak büyük bir aşkın temelleri bile atılabilir. Ayrıca para kazanmanın tek yolu da çalışmak değildir kuşkusuz. Pekçok insan çalışmadan yaşadığı gibi zengin bir hayat da sürebilmektedir. Ülkemizdeki faizin yüksekliği, kira gelirlerinin bolluğu çoğu zaman bu para kaynaklarının verimliliğini çalışmanın çok üzerine çıkarır.

Ya aşka ne demeli. Belki de aşk falların tek konusu olmalıdır. Ya da özel aşk falları bakılmalıdır. Çünkü aş dünyadaki en önemli şeydir. Tüm diğer şeyler, para da iş de mutlu bir aşk olmaksızın bir anlam ifade etmezler. Aşıksanız ve mutluysanız parasızlık da o kadar sorun değildir. Ama paranız varsa mutlu olmak için her zaman aşka ihtiyacınız olacaktır.

Tabii sağlık konusu tüm bunların üzerindedir. Çünkü atalarımızın dediği gibi her işin başı sağlıktır. Sağlımız olmazsa diğer konuların farkında bile olamayız. Sağlık olmayınca ne işin, ne paranın anlamı kalır. Sevgilimizin sevgisi bile bizim için önemsizleşebilir. Sağlık en temel zenginliğimizdir. Bu nedenle sağlımızın kıymetini bilmeliyiz. Sağlıklı yaşamak ve hastalıklara gelmeden önce tedbir almak bizi pekçok sağlık sorunlarından kurtaracaktır. Sigarasız bir hayat sürmek, düzenli egzersiz, fazla stres yapmamak sağlımızı korumak ve ciddi hastalıklara yakalanmamızı engellemek için yapacağımız temel şeylerdir.

Ya sizin bugünkü falınızda para, aşk, iş ve sağlık için ne diyor?

Astrolog Nedir

Astrolog kavramı pekçok başka işlerle karıştırılan, zaman zaman küçümsenen ya da kötülenen bir kavramdır. Astrolog astroloji öğretisiyle ilgilenen kişidir. Ancak çoğu zaman yanlış bir şekilde büyücülükle, medyumlukla ya da din adamlığıyla karıştırılır.

Astrolojinin ve de astrologluğun ne medyumlukla ne de büyücülükle hiçbir ilgisi yoktur. Astroloji eski çağlardan beri gelen kuralları olan, belirli yollar izlenilerek sonuçlara varılan, yani disiplinleri olan bir uğraş alanıdır. Astroloji elbette astronomi gibi bir bilim dalı değildir. Ancak tarihte astronomiyle de karıştırılmış, hatta çoğu zaman bir tutulmuştur. Astroloji yıldızların gökteki yerlerinin, bizim bulunduğumuz dönem ve bölgedeki konumları ve zamanla beraber değerlendirilerek birtakım çıkarımlar yapılması temeline dayanır. Bu çıkarımları yapan kişilere de astrolog adı verilir. Bu çıkarımlar çoğu zaman kehanet kavramıyla da karıştırılır. Astrolog hiçbir zaman kehanette bulunmaz, bir kahin değildir. Belirli bir yöntemle belirli sonuçlara ulaşarak sadece tahminlerde bulunur. Bu tahminler gelecekle ilgili olabileceği gibi, kişilik ve burç özellikleriyle de ilgili olabilir.

Astroloji izlenmesi gereken temel metodlara sahip, binlerce yıllık geçmişi olan bir uğraş dalı olduğu için uyguladığı yöntemler bilimsel yöntemlere yakındır. Ancak astroloji asla bir bilim dalı değildir. Astrolojinin bir bilim alanı olmadığını astrologlar da kabul eder, ancak onların en çok savunmaya çalıştıkları nokta uğraş alanlarının bir bilim alanı olmamasına karşılık belirli esaslara dayalı bir alan olduğunun kabul edilmesidir. Astrolojiye karşı çıkanlar çoğu zaman bu işle uğraşanların hiçbir temele dayanmadan, keyfi olarak hareket ettikleri ve çıkarımlar yaptıkları yanlış bilgisi ile hareket etmektedirler.

Sonuçta astrolog çoğu zaman haksız yere suçlansa da ne bir bilim adamı, ne bir kahin, ne bir medyum ne de bir büyücüdür. Zaman zaman din alanıyla da ilişkili gibi gösterilen astrolojinin dinle de hiçbir ilişkisi yoktur. Bu nedenle astrolojinin konusu hiçbir zaman inançlarla ilgili değildir. Astrolog kehanette bulunmaz, insanların hayatlarına yön veren güçlere sahip olduğu iddiasında değildir, gaipten haber vermez. Astrolojiyi tüm bu bilgiler ışığında değerlendirmek daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Günlük Fallar

Günlük fallar ve astroloji yorumları bugün her gazetenin vazgeçilmez ve sürekli izlenen köşeleri arasında yer alır. Magazin ağırlıklı olsun ya da çok ciddi siyasi bir gazete olsun her gazete mutlaka burçlara göre günlük fallar yayınlar. Tabii bu günlük falların yanısıra hafta sonu eklerrinde yer alan geniş kapsamlı burç ve astroloji araştırmaları da gazetelerin vazgeçilmez köşelerindendir.

Pekçok kişi gazeteyi her sabah eline aldığında kendi burcu hakkında neler yazıldığını öğrenmeden güne başlamaz. Fal köşeleri popülerlik açısından magazin haberleriyle ve spor sayfalarıyla yarışır. Ancak fal köşelerinin en önemli özelliği spor sayfalarının aksine gerek beylerin gerek bayanların bu köşelere ilgi duymalarıdır. Çoğu kişi kendi burç özelliklerini bilir ve taşıdığına inanır. Bazı insanlar ise burcuyla uyuşmayan özelliklere sahip olduklarını söyler. Bu kişilerin genellikle yükselen burçlarının etkisi altında oldukları söylenir.

Günllük fallarda genel konular para, aşk ve sağlıktır. Zaten birkaç satırı geçmeyen fallarda kısaca o gün neler yaşayacağımız, işlerimizin ve aşk hayatımızın nasıl gideceği anlatılır. Bu yorumlara inananlar olduğu kadar, inanmayanlar da çoğunluktadır. Yorumlara inananlar da aslında beş dakika bile üzerinden geçmeden neler yazılı olduğunu unuturlar. Yorumlarda hep herkesin yaşayabileceği genel olaylardan bahsedildiği ve her burca benzer yorumlar yazıldığı söylenir. Hatta bazıları aynı yorumların birkaç gün sonra başka bir burç için tekrarlandığını iddia ederler. Yorumlar genel olunca ve her olaya uygulanınca tutma olasılıkları da kendiliğinden yükselir.

Gazetelerdeki günlük falları magazin servisi elemanlarının yazdığı, hatta o gün kim boşsa bu görevin ona verildiği söylenir. Ama çoğu gazetede ülke çapında bilinen astrologlar da görev almaktadır. Bu ünlü astrologlar günlük falların yazımına katılırlar mı bilinmez ama genellikle hafta sonu eklerinde daha ayrıntılı yorumlarla karşımıza çıkarlar. türkiye'de şu anda popüler olan Rezzan Kiraz, Yasemin Boran gibi ünlü astrologlar zaman zaman gazetelerde ve dergilerde yorumlarıyla karşımıza çıkarlar. Tabii televizyon için yaptıkları ve genellikle sabah kuşaklarında yayınlanan programları da unutmamak gerek. Yorumcular çoğu zaman sabah kuşaklarındaki programlara konuk olarak katılırlar. Günümüzün iyi başlaması ve keyifli geçmesi için vazgeçilmez programlardır bunlar.

Gerek gazete, gerek dergi, gerekse televizyon veya internet olsun burç yorumlarına, fallara ve gelecek tahminlerine fazlasıyla yer verir. İnsanların bu konuya ilgisi onların da gözünden kaçmamaktadır. ama sonuçta fal faldır ve daha çok hoşça vakit geçirme aracı olarak görülmesinde fayda vardır. Ne demiş atalarımız: "Fala inanma ama falsız da kalma".

Fallar

Modern dünyanın bitmek bilmeyen koşuşturmacası içinde zaman zaman kendimizi arındırmak, yenilenmek ve dinlenmek amacıyla çeştli hobilerle ilgileniriz. Resim yapmak, müzikle ilgilenmek, yemek yapmak, bilgisayar başında zaman geçirmek, telelevizyon izlemek bunların başlıcalarıdır.

Fal bakmak ve baktırmak da güzel vakit geçirme yollarından biridir. Üstelik "fala inanma ama falsız da kalma" sözünü aklımızdan hiç çıkartmadan bu işle ilgilenirsek bize zarar getirmeyecektir. Ancak falları çok ciddiye almak ve mutlaka gerçekleşeceklerine ve doğruluklarına inanmak bizi olumzu durumlara da sürükleyebilir. Fal bakarken ve baktırırken bunun iyi bir vakit geçirme yolu olduğunu ve amacının bizi mutlu etmek olduğunu aklımızda tutmalıyız.

İnsanlar yüzyılllardır gerek doğuda, gerek batıda falla ilgilenmişlerdir. Pekçok uygarlıkta değişik fallara bakıldığına tanık oluyoruz. Eski zamanlarda fallar bugünkünden farklı olarak zaman zaman hayatı belirleyici etkilerde bulunuyorlardı. Astrolojiyle beraber fallar özellikle devlet yönetimlerinde krallara ve hükümdarlara yol gösterici oluyorlardı. Krallar saraylarında özel falcılara yer verirler, bu falcılar diğer pekçok saray görevlisinden dana saygın ve sözü dinlenir konumlarda olurlardı.

Tarih boyunca ve günümüzde değişik uygarlıklarda ve çağlarda insanlar tarafından bakılan başlıca fallar şunlardır: Tarot Falı, Ateş Falı, Ay Falı, Bakla Falı, Bulut Falı, Çay Falı, Çiçek Falı, Domino Falı, Duman Falı, El Falı, Güneş Falı, Harf Falı, İskambil Falı, Kahve Falı , Kitap Falı, Kemik Falı, Kum Falı, Kur'a Falı, Nohut Falı, Nokta Falı, Papatya Falı , Renk Falı, Sigara Falı, Su Falı, Tesbih Falı, Yaprak Falı, Yonca Falı, Yüzük Falı, Zar Falı.

Kahve Falı Tabağına Nasıl Bakılır

Kahve Falı Tabağına Nasıl Bakılır?

Kahve içildikten sonra kahve tabağının içinde kalmış olan telve süzülür. Tabak dik bir biçimde tutularak, akılda oluşturulacak şekillerle hayali olarak dört parçaya bölünür.

Tabak falında da önce renge bakılır. Rengin koyuluğu ya da açıklığı fincan falındaki gibi aynı şekillerde yorumlanır. Tek başına tabak falına bakılmaz. Tabak falına daha önce bakmış olduğumuz fincan falındaki bilgilerin onaylanması amacıyla bakılır. Kendi başına bir yorumlama mümkün olmaz. Fincandakina benzer sonuçlar ve yorumlar varsa fincan falının gerçekleşeceğine yorulur. Eğer fincan falında çıkan sonuçların tam tersi sonuçlar ortaya çıkıyorsa fincan falındaki olaylar ya çok uzun süre sonra olacak ya da hiçbir zaman gerçekleşmeyecek demektir.

Kahve ve fincan fallarında çıkan sonuçların fala baktıran kişiyi aşırı derecede heyecanladırmasına, üzmesine ya da sevindirmesine engel olmalıyız. Sonuçta bu sadece bir faldır ve esas amacı hoşça vakit geçirmektir.

Kahve Falına Nasıl Bakılır

Kahve Falına bakmadan önce şu işlemler yapılır:

İçimizden bir niyet tutulur.
Kahve içildikten sonra fincan tabaga ters çevrilir.
Fincan soğuyuncaya kadar beklenir, sonra fincan kaldırılır.
Öncelikle fincana, ondan sonra tabağa bakılır.

Kahve Falı için gerekli koşullar:

Kahvenin telvesi yeterli miktarda olmalidir.
Kahve fincanın daima aynı yerinden içilmelidir.
Kahve içildikten sonra dipte kalan telve aynen bırakılmalı, karıştırılmamalıdır.
Fincan soğuduktan sonra kaldırılmalıdır.

Kahve Falına Nasıl Bakılır?

Fincan sapından başlayarak hayali bir kutup oluşturulup, ekvator çizgisiyle ikiyi yarılmalıdır. Böylece karşımıza dört hayali bölge çıkar. Saatin dönme yönüne göre ilk gelen bölgeden kahve falına bakılmaya başlanır. Hayali ekvator çizgisinin sağ tarafında kalan şekiller olumlu, sol tarafında kalan şekiller olumsuz olarak yorumlanır. Hayali ekvator çizgisinin üzerinde bulunan şekillerin getireceği olaylar çok kosa bir zaman içinde gerçekleşecek şeklinde yorumlanır. Tam tersine hayali ekö
vator çizgisinin altında kalan şekillerle yorumlanan olaylar uzun sürede gerçekleşecek demektir.

Kahve Falı

Kahve tercihen şekerli yapılmalıdır. Kahve yeterli bir süre kaynatıldıktan sonra geniş ağızlı dik fincanlanlara köpüklü olarak, yavaş bir şekilde dökülür. Fincandaki telveyi çok ya da az dökersek istediğimiz sonucu alamayız. Telve şekillerin oluşmasına yetecek kadar olmalıdır.

Kahve içilirken fincanın hep aynı yerinden içilmelidir. Kahve içtikten sonra niyet tutulmalı ve fincan tek bir harekette tabaga ters olarak cevrilip kapatılmalıdır. Fincan tabak soguyuncaya kadar hareket ettirilmez, tabak soğuyunca yavaş bir biçimde kaldırılmadır.

İlk olarak fincanda ve tabakta oluşan renge bakılır. Renk koyu ise dilediğiniz şey gerçekleşmeyecek anlamına gelir. Renk açık ise dilediğinize kosa zamanda ve zahmetsiz olarak ulaşacaksınız demektir. Orta koyulukta bir renk varsa dileğiniz biraz çabayla gerçekleşecek anlamı çıkarılır.

Falın bakılması tamamlandıktan sonra fincan açık bir biçimde bırakılır. Eğer kapatılırsa fal bozulmuş sayılır.

Astroloji Nedir

Astroloji çağlar öncesinden gelen, bilebildiğimiz zaman kadar eski bir öğretidir. Yunancadaki Astro ve Logos kelimelerinin birleşiminden oluşur. Astro eski Yunancada yıldız, logos ise mantık anlamına gelmektedir. Astroloji, bu kelimelerin anlamlarından da anlaşılabileceği gibi yıldızlardan belirli bir mantıkla anlam çıkartmak demektir.

Astrolojide yıldızların ve gezegenlerin konumları, birlirleriyle oluşturdukları açılar ve birbirlerine göre konumları yorum ıkartmakta önemli rol oynar. Bu konumlar yüzyıllar içerisinde değişmiş olmakla birlikte, burçlar açısından ilk dönemdeki veriler halen geçerli kabul edilmektedir.

Astroloji bir din ya da inanç değildir. Daha önceleri doğruluğuna kesin gözüyle bakılan ve adeta bir bilim dalı olarak kabul edilen bu uğraş alanı bugün bir eğlence olarak görülmektedir. Eski çağlarda ise astroloji insanların ve toplumların hayatına yön vermekte önemli bir rol oynuyordu. Özellikle eski krallar ve komutanlar yıldızbilimcilere danışmadan savaş kararı almaz, önemli işlere karar vermezlerdi.

Astrolojik haritamız ya da horoskopumuz doğduğumuz gündeki saat ve doğum yerimizin gökyüzüne karşı konumunun birleştirilmesinden ortaya çıkarılır. Bu haritanın bizi tüm hayatımız boyunca etkilediği ve hayatımıza yön verdiğine inanılır. Astrologlar bugün bir bilim dalı olarak kabul edilmese de sözkonusu horoskoplardan, yıldızların konumlarından, zaman ve bulunduğumuz mekandan yola çıkarak birtakım çıkarımlar yaparlar.

Z Harfiyle Başlayan Kız İsimleri

Zahide İsminin Anlamı: Doğruluktan ayrılmayan .
Zambak İsminin Anlamı: Bir çiçek adı .
Zarif İsminin Anlamı: Hoş, nazik, güzel görünen .
Zehra İsminin Anlamı: Aydınlık, ışık .
Zekiye İsminin Anlamı: Aklı, zekası olan, çabuk kavrayan .
Zeliha İsminin Anlamı: Su perisi, çok güzel .
Zeliş İsminin Anlamı: Su perisi - Peri kız .
Zeren İsminin Anlamı: Anlayışlı .
Zerrin İsminin Anlamı: Altından yapılmış, değerli, güzel; fulya .
Zeynep İsminin Anlamı: Mücevher, değerli, güzel, çekici .
Zinnur İsminin Anlamı: Çifte ışık .
Zişan İsminin Anlamı: Şanlı, adı duyulmuş .
Ziynet İsminin Anlamı: Süs, süs eşyası .
Zuhal İsminin Anlamı: Satürn gezegeni .
Zübeyde İsminin Anlamı: Öz, cevher .
Zühre İsminin Anlamı: Venüs gezegeni .
Zülal İsminin Anlamı: Duru, şeffaf, berrak .
Zülfiye İsminin Anlamı: Saçları çok güzel olan .
Zümran İsminin Anlamı: Ahiretteki yeniden doğuşun başlangıcı dişi varlık .
Zümrüt İsminin Anlamı: Değerli bir taş .

Y Harfiyle Başlayan Kız İsimleri

Yadigar İsminin Anlamı: Hatıra olarak kalan .
Yağmur İsminin Anlamı: Bir yağış şekli .
Yakut İsminin Anlamı: Bir değerli taş .
Yaprak İsminin Anlamı: Ağaçların yeşil kısımları .
Yarkın İsminin Anlamı: Güneş ışığı .
Yasemin İsminin Anlamı: Hoş kokulu bir çiçek .
Yaşar İsminin Anlamı: Ölmez, yaşamını sürdürür .
Yazgülü İsminin Anlamı: Yazın açan gül .
Yekta İsminin Anlamı: Biricik, eşsiz .
Yelda İsminin Anlamı: Uzun ve kara .
Yeliz İsminin Anlamı: Güzel, aydınlık, ferah .
Yener İsminin Anlamı: Üstün gelir, üter, yengi kazanır .
Yeşim İsminin Anlamı: Değerli bir taş .
Yeter İsminin Anlamı: Kafi .
Yıldız İsminin Anlamı: Gökteki parlak noktalar .
Yıldızhan İsminin Anlamı: Oğuzların Bozok kolunun inandığı üç gök tanrısından biri .
Yonca İsminin Anlamı: Çayır bitkisi, yeşillik, tazelik .
Yudum İsminin Anlamı: Bir içim su .
Yurdagül İsminin Anlamı: Yurduna güller saçan, güzellik getiren .
Yurdakul İsminin Anlamı: Yurduna kendini adayan .
Yurdanur İsminin Anlamı: Yurdunu aydınlatan .
Yücel İsminin Anlamı: Yüksel, ilerle .
Yücelen İsminin Anlamı: Yüceleşen, yükselen, yüce olan .
Yüksel İsminin Anlamı: İlerle, geliş .

V Harfiyle Başlayan Kız İsimleri

Vahide İsminin Anlamı: Yalnız, tek .
Varide İsminin Anlamı: Belen, erişen - soylenti .
Vasfiye İsminin Anlamı: Nitelikli .
Vecihe İsminin Anlamı: Hoş görünüşlü .
Veda İsminin Anlamı: Atrılış .
Vedia İsminin Anlamı: Saklanılması için birine veya bir yere bırakılan emanet .
Vefika İsminin Anlamı: Düşünceleri birbirine uyan uyan, uyumlu. .
Vehbiye İsminin Anlamı: Allah vergisi .
Velide İsminin Anlamı: Yeni doğmuş çocuk .
Verda İsminin Anlamı: Gül .
Verdinaz İsminin Anlamı: Nazlıların gülü. .
Vesile İsminin Anlamı: Sebep .
Vesime İsminin Anlamı: Hoş, güzel .
Vicdan İsminin Anlamı: İnsanın içindeki adalet dürtüsü .
Vildan İsminin Anlamı: Yeni doğmuş çucuk .
Vuslat İsminin Anlamı: Kavuşma .

Ü Harfiyle Başlayan Kız İsimleri

Ülcan İsminin Anlamı: Ele avuca sığmaz, çok canlı .
Ülfet İsminin Anlamı: Alışıklık, dostluk, yakınlık duymak . .
Ülgen İsminin Anlamı: Yüce, yüksek, ulu, büyük, sağlam, iyilik tanrısı .
Ülger İsminin Anlamı: Yedi yıldızdan oluşan takımyıldız, Ülker .
Ülkem İsminin Anlamı: benim olan ülke "benim ülkem" .
Ülker İsminin Anlamı: Gökyüzünün kuzey kıyısında bir yıldız takımının adı .
Ülkü İsminin Anlamı: Ancak, düşüncede varolan şey .
Ülküm İsminin Anlamı: Ulaşmak İstenilen .
Ümmiye İsminin Anlamı: Okur yazar olmayan kadın .
Ümmühan İsminin Anlamı: Hükümdar annesi. .
Ünay İsminin Anlamı: Ünü olan Ay, ünlü Ay, ün ve ay .
Ünsal İsminin Anlamı: Herkesçe tanın, ünlü ol, ününü her yana Sal .
Ünseli İsminin Anlamı: Ünü sellere benzeyen .
Ünsev İsminin Anlamı: Ünlü ol ve sev .
Ünseven İsminin Anlamı: Tanınıp ünlü olmayı seven .
Ünver İsminin Anlamı: Herkesçe tanın, ünlü ol, ününü her yana Sal .
Ürünay İsminin Anlamı: Ay gibi bir eser güzelliğinde olan. .
Üstün İsminin Anlamı: Nitelik bakımından benzerlerinin çok üstünde olan, iyi nitelikli, Yüksek düzeyli .
Üstünay İsminin Anlamı: Benzerlerinin çok üstünde ve Ay gibi güzel .
Üstüngül İsminin Anlamı: Nitelik bakımından en üstün gül, iyi nitelikli gül, güzel gül .

U Harfiyle Başlayan Kız İsimleri

Ufuk İsminin Anlamı: Yerle göğün birleştiği nokta .
Uğur İsminin Anlamı: İyilik, şans getiren .
Uğuray İsminin Anlamı: Uğurlu ay .
Uğurtan İsminin Anlamı: Uğurlu sbah vakti, uğur getiren tan .
Uhde İsminin Anlamı: Birinin yapmakla yükümlü olduğu iş, görev - sorumluluk üstünde olmak, sorumluluk altında olmak. .
Ulufer İsminin Anlamı: Yüce, aydınlık, ulu ışık. .
Ulun İsminin Anlamı: Ucunda temreni olmayan ok, sivri demirsiz ok .
Ulviye İsminin Anlamı: Yüce, yüksek, gökle ilgili . .
Umay İsminin Anlamı: Devlet kuşu. .
Umut İsminin Anlamı: Beklenti .
Uraz İsminin Anlamı: Şans, talih .
Uslu İsminin Anlamı: Yaramazlık etmeyen, huysuz olmayan, söz dinleyen .
Utku İsminin Anlamı: Yenme, başarı, zafer, mutlu son .
Utkugül İsminin Anlamı: Yengi gülü, zafer gülü .
Utkugün İsminin Anlamı: Yengi günü, mutlu günü, zafer günü, kazanılmış gün .
Uygar İsminin Anlamı: Çağdaş, ileri .
Uysal İsminin Anlamı: Yumuşak başlı, uyumlu .
Uzay İsminin Anlamı: Sonsuzluk, büyük boşluk .

T Harfiyle Başlayan Kız İsimleri

Tamay İsminin Anlamı: Dolunay, en parlak ay, çok güzel .
Tanay İsminin Anlamı: Aydınlık şafak .
Tansel İsminin Anlamı: Şafak seli .
Tanseli İsminin Anlamı: Şafak vakti gelen sel. .
Tansu İsminin Anlamı: Şafakta parlayan su .
Tanyel İsminin Anlamı: Şafak rüzgarı .
Tanyeli İsminin Anlamı: Şafak vakti esen rüzgar .
Tayyibe İsminin Anlamı: İyi, hoş, çok temiz .
Tebessüm İsminin Anlamı: Haffif gülüş, gülücük .
Tekgül İsminin Anlamı: Biricik güzel .
Tennur İsminin Anlamı: Güzel tenli, parlak tenli; güzel .
Tezcan İsminin Anlamı: Sabırsız, atılgan, canı tez .
Tijen İsminin Anlamı: Taç .
Tilbe İsminin Anlamı: Derviş; gezgin ozan .
Tomris İsminin Anlamı: İskit kraliçesi, kahraman kadın .
Tomurcuk İsminin Anlamı: Çiçek vercek olan gonca, bir bitkinin üzerinde bulunan, ilerde sap, çiçek ya da bir çok yaprak verec .
Tuana İsminin Anlamı: Cennet bahcesine düşen yağmur damlası .
Tuba İsminin Anlamı: Cennette olduğu söylenen ağaç .
Tuğba İsminin Anlamı: Cennette bulunduğuna inanılan, kökü yukarıda, dalları aşağıda bulunan büyük ağaç - Güzellik, iyilik .
Tuğçe İsminin Anlamı: Küçük tuğ .
Tuna İsminin Anlamı: Yavru; görkemli; bir ırmak .
Tunacan İsminin Anlamı: Sevgili Tuna, can Tuna .
Tutku İsminin Anlamı: Vazgeçilmez şey .
Tülay İsminin Anlamı: Tülden yapılmış ay; şeffaf ve parlayan güzel .
Tülin İsminin Anlamı: Ayna; ayın çevresindeki ışık .
Tümay İsminin Anlamı: Dolunay .
Türkan İsminin Anlamı: Kraliçe; güzel kız .
Türkü İsminin Anlamı: Bir halk müziği türü .
Tüzün İsminin Anlamı: Soylu, yumuşak .

Ş Harfiyle Başlayan Kız İsimleri

Şadiye İsminin Anlamı: Sevinç, neşe, mutluluk .
Şahika İsminin Anlamı: Yüksek, yüce, dağın zirvesi .
Şahsenem İsminin Anlamı: Güzel kadınların en güzeli, şaheser. .
Şanal İsminin Anlamı: Ün kazan, ünlü bir kimse ol, ünlen .
Şanlı İsminin Anlamı: Herkesçe iyi bilinen, ünü büyük, ünlü .
Şansal İsminin Anlamı: Herkesçe tanın, ünlen .
Şaziye İsminin Anlamı: Özellikleri kimseye benzemeyen .
Şebnem İsminin Anlamı: Çiğ, gece nemi, jale .
Şefika İsminin Anlamı: Şefkatli, acıması, esirgemesi bol olan .
Şehnaz İsminin Anlamı: Doğu müziğinde bir makam / Çoknazlı .
Şehrazat İsminin Anlamı: 1001 gece masallarında bir masal kahramanı kadın .
Şelale İsminin Anlamı: Büyük çağlayan, çavlan, akarsunun yüksekten yere düştüğü bölümü .
Şen İsminin Anlamı: Yaşayışından memnunluğunu davranışıyla gösteren, bunu Çevresindekilere de yayan, neşeli .
Şenay İsminin Anlamı: Mutlu geçen ay .
Şenel İsminin Anlamı: Neşelen, eğlen, şenlen, bakımlı hale gelesin .
Şengül İsminin Anlamı: İnsanın içini açan gül .
Şengün İsminin Anlamı: Neşeli gün .
Şeniz İsminin Anlamı: Neşeli .
Şenkal İsminin Anlamı: Neşeli ve şen kal .
Şennur İsminin Anlamı: Işık saçan, neşe saçan .
Şenol İsminin Anlamı: Neşeli, şen ol .
Şensoy İsminin Anlamı: Neşeli soy, şen soy .
Şensu İsminin Anlamı: Mutlu ve su gibi berrak .
Şermin İsminin Anlamı: Utangaç .
Şevval İsminin Anlamı: Arap takviminin onuncu ayı .
Şeyda İsminin Anlamı: Çılgın, deli divane .
Şeyma İsminin Anlamı: Eski Türk adlarından .
Şiir İsminin Anlamı: Zengin sembollerle uyumlu seslerle ortaya çıkan edebi anlatım biçimi .
Şimal İsminin Anlamı: Kuzey yönü - Sol taraf. .
Şölen İsminin Anlamı: Eğlence, kutlama, şenlik .
Şule İsminin Anlamı: Alev, ateş alevi .
Şükran İsminin Anlamı: İyilik bilme, minnettarlık .
Şükriye İsminin Anlamı: Görülen iyiliğe karşı şükretmek , hoşnut olmak

S Harfiyle Başlayan Kız İsimleri

Saadet İsminin Anlamı: Mutluluk, sevinçli olma .
Sabahat İsminin Anlamı: Güzellik, yüz güzelliği .
Sabiha İsminin Anlamı: Yüzen, yüzücü, güzel şirin, hoş .
Sabite İsminin Anlamı: Yerinde duran, kımıldamayan .
Sabriye İsminin Anlamı: Sabırlı, sabırla ilgili .
Sacide İsminin Anlamı: Secdeye varan, yere yüz süren .
Safiye İsminin Anlamı: Katıksız, katışıksız saf .
Sahiba İsminin Anlamı: Bir şeyi elde etmiş olan .
Saime İsminin Anlamı: Oruç tutan, oruçlu .
Sakine İsminin Anlamı: Oynamayan, kımıldamayan, durgun .
Saliha İsminin Anlamı: İyi işler yapan .
Salime İsminin Anlamı: Eksiksiz, sağ, sağlam .
Samime İsminin Anlamı: Yüce, yüksek, gönlü yüce .
Sanay İsminin Anlamı: Çok ünlü, ay kadar ünlü .
Sanem İsminin Anlamı: Güzel kadın .
Sania İsminin Anlamı: İş, meşgale. .
Sara İsminin Anlamı: Duru, temiz .
Sargın İsminin Anlamı: Sarıcı, çekici, sevimli .
Sarmaşık İsminin Anlamı: Koyu ve yeşil renkli ve değişik biçimde yaprakları olan, saplarından çıkan ek kökçükleriyle tırmanan .
Sebahat İsminin Anlamı: Güzellik .
Seçil İsminin Anlamı: Öne çık, Üstün ol, tercihleri kazan .
Seçilay İsminin Anlamı: Seçil ve Ay gibi güzel ol .
Seçkin İsminin Anlamı: Önde gelen, farklı .
Seda İsminin Anlamı: Ses yansıması, yankı .
Sedasu İsminin Anlamı: Çağlayarak akan su .
Sedef İsminin Anlamı: Bazı deniz kabuklularının iç yüzünü kaplayan parlak madde .
Seden İsminin Anlamı: Uyanık, dikkatli, gözü açık .
Seher İsminin Anlamı: Şafak .
Selay İsminin Anlamı: Sellerin çok olduğu ay .
Selcan İsminin Anlamı: Çoşkulu, heyecanlı .
Selda İsminin Anlamı: Bir söğüt cinsi .
Selden İsminin Anlamı: Selden gelen .
Selen İsminin Anlamı: Müjde, haber,ses .
Selin İsminin Anlamı: Övünç; çoşkun akan su .
Selma İsminin Anlamı: Doğru ve iyi yolda .
Selma İsminin Anlamı: İyi olma .
Selmin İsminin Anlamı: Barış .
Selvi İsminin Anlamı: Yaz kış yeşil kalan ince uzun birağaç .
Selvican İsminin Anlamı: Servi gibi güzel kimse .
Sema İsminin Anlamı: Gökyüzü .
Semahat İsminin Anlamı: Cömertlik, el açıklığı .
Semiha İsminin Anlamı: Cömert gönüllü, eli bol .
Semra İsminin Anlamı: Esmer .
Sena İsminin Anlamı: Övgü; şimşek pırıltısı .
Senay İsminin Anlamı: Ay gibisin sen anlamında .
Senem İsminin Anlamı: Put, anıt .
Seniha İsminin Anlamı: Süs; inciler .
Sera İsminin Anlamı: Saray, toprak .
Serap İsminin Anlamı: Güzel kadın; çöldeki göz yanılması . .
Seray İsminin Anlamı: En güzel ay; baştacı edilen .
Seren İsminin Anlamı: Serme işi yapan; gemi direği .
Serenay İsminin Anlamı: Uzun boylu güzel. .
Sermin İsminin Anlamı: En güzel .
Serpil İsminin Anlamı: Geliş, güzelleş! .
Sertap İsminin Anlamı: İnatçı .
Servi İsminin Anlamı: Uzun boylu ve güzel kadın .
Seval İsminin Anlamı: Beğenilen, dayanılmaz .
Sevda İsminin Anlamı: Aşk, sevgi .
Sevenay İsminin Anlamı: Çok seven .
Sevencan İsminin Anlamı: Sevdaya tutulmuş olan can. .
Sevengül İsminin Anlamı: Sevdaya tutulmuş olan gül .
Sevengün İsminin Anlamı: Sevdaya tutulmuş olan Güneş .
Sevgen İsminin Anlamı: Sevgi dolu, sevecen, sevmeye yatkın . .
Sevgi İsminin Anlamı: Aşk, sevme duygusu .
Sevgül İsminin Anlamı: Sevginin gülüsün .
Sevil İsminin Anlamı: Sevilen bir kişi ol! .
Sevim İsminin Anlamı: Sevimli, sempatik .
Sevinç İsminin Anlamı: Neşe, iç ferahlığı .
Sevingül İsminin Anlamı: sevinmek ve "gülmek"ten buyruk hem sevin hem gül .
Sevkal İsminin Anlamı: Sev ve kal . .
Sevtap İsminin Anlamı: Aşırı, tapacak kadar sevgi duyan .
Seyhan İsminin Anlamı: Kenten kente yolculuk .
Seyyal İsminin Anlamı: Akışkan, sıvı, yerinde duramayan .
Sezal İsminin Anlamı: Sez ve al .
Sezan İsminin Anlamı: Sez ve an .
Sezay İsminin Anlamı: Sez ve Ay gibi güzel olan .
Sezen İsminin Anlamı: Sezgisi güçlü olan .
Sezer İsminin Anlamı: Sezgisi güçlü olan .
Sıdıka İsminin Anlamı: Çok içten ve doğru kimse .
Sıla İsminin Anlamı: Gurbete çıkanın doğup büyüdüğü yer .
Sırma İsminin Anlamı: Altın yaldızlı, ya da yaldızsızince gümüş tel .
Sibel İsminin Anlamı: Bulutla yer arasında yere düşmeyen yağmur damlası / Buğday başağı .
Sima İsminin Anlamı: Yüz, çehre, beniz - Kişi, kimse, insan. .
Simay İsminin Anlamı: Gümüş ay .
Simge İsminin Anlamı: Alamet, sembol, birşeyi anlatan im, imge .
Sinem İsminin Anlamı: Benim tenim, benim vücudum, göğsüm . .
Solmaz İsminin Anlamı: Güzelliğini, tazeliğini uzun süre koruyan .
Sonat İsminin Anlamı: Bir veya iki çalgı için yazılmış 3-4 bölümlü müzik eseri .
Sonay İsminin Anlamı: Yılın son ayı .
Songül İsminin Anlamı: Son açan gül .
Songün İsminin Anlamı: Günlerin sonucusu .
Songür İsminin Anlamı: Sonu bol ve güçlü, sonu gür .
Sonnur İsminin Anlamı: Son ışık .
Soydan İsminin Anlamı: İyi bir aileden gelen, soylu .
Sönmez İsminin Anlamı: Sürekli olarak yanar durur .
Sönmezay İsminin Anlamı: Sürekli olarak ışık saçan Ay. .
Sözen İsminin Anlamı: İyi söz söyleyen, iyi konuşan .
Su İsminin Anlamı: Rengi kokusu ve tadı olmayan saydam sıvı madde .
Suat İsminin Anlamı: Mutlu, mutlulukla ilgili .
Sultan İsminin Anlamı: Hükümdar eşi, güç .
Sumru İsminin Anlamı: Yüksek yer, tepe, üst. .
Suna İsminin Anlamı: Boylu poslu endamlı / . ördek .
Sunal İsminin Anlamı: Al ve sun, hem sun hem al .
Sunam İsminin Anlamı: benim sülünüm, benim yaban ördeğim, benim sunam .
Sunar İsminin Anlamı: Saygıyla verir, takdim eder .
Sunay İsminin Anlamı: Ay sun, ay ışığı sun .
Sunu İsminin Anlamı: Armağan, birine sunulan şey, geline verilen armağan .
Suzan İsminin Anlamı: Adak ayı .
Sühandan İsminin Anlamı: Güzel konuşan .
Süheyla İsminin Anlamı: En parlak yıldız . .
Sülün İsminin Anlamı: Uzun kuyruklu, büyük boylu, süslü, güzel bir kuş, boyu posu yerinde olan, çok güzel .
Sümeray İsminin Anlamı: Sümerlerin ayı .
Süren İsminin Anlamı: Yetişip ortaya çıkan, sürüp giden, olagelen .

R Harfiyle Başlayan Kız İsimleri

Rabia İsminin Anlamı: Dördüncü .
Rahime İsminin Anlamı: Acıyan, esirgeyen .
Rahşan İsminin Anlamı: Parlak, parlayan .
Rana İsminin Anlamı: Güzel, hoş görünen . .
Remziye İsminin Anlamı: İşaret ile ilgili - Simgesel. .
Rengin İsminin Anlamı: Renkli, boyalı, güzel .
Reyhan İsminin Anlamı: Fesleğen, güzel kokulu bitki .
Rezzan İsminin Anlamı: Ağır başlı, vakur, ciddi .
Ruhsar İsminin Anlamı: Yanak, yüz, çehre .
Ruhsel İsminin Anlamı: İçi içine sığmayan, çoşkulu. .
Rüçhan İsminin Anlamı: Üstünlük, önderlik, üstün olma .
Rüya İsminin Anlamı: Düş

P Harfiyle Başlayan Kız İsimleri

Pakize İsminin Anlamı: Temiz, güzel .
Papatya İsminin Anlamı: Bir kır çiçeği .
Parlar İsminin Anlamı: Aydınlatır, ışır .
Peköz İsminin Anlamı: Sağlam öz, özü sağlam kimse .
Pekşen İsminin Anlamı: Sevinçli, neşeli .
Pelin İsminin Anlamı: Sağlık için kullanılan bitki .
Pelit İsminin Anlamı: Meşe ağacı ve yemişi .
Pembe İsminin Anlamı: Kırmızı beyaz renklerin karışımı .
Peri İsminin Anlamı: Düşsel bir yratık .
Perihan İsminin Anlamı: Periler perisi, çok güzel .
Perisu İsminin Anlamı: Peri kadar güzel ve su kadar saf olan. .
Perran İsminin Anlamı: Uçan, uçucu .
Pervin İsminin Anlamı: Ülker yıldız takımı (Süreyya) .
Petek İsminin Anlamı: Arıların ballarını biriktirdiği balmumu 8 gen kutucuklar .
Pınar İsminin Anlamı: Su kaynağı, göze .
Pırıl İsminin Anlamı: pırıl pırıl ikilemesinin tekil hali, ışıl .
Piraye İsminin Anlamı: Süs, bezek .